Přejít k hlavnímu obsahu

Chyba ve Windows, která uživatelům drásá nervy: Microsoft slibuje nápravu

Jiří Palyza 13.04.2025
Laptop s Windows 11
info ikonka
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Čerstvá aktualizace Windows způsobuje problémy s přihlášením k systému. Uživatelé si stěžují na kolapsy nativních funkcí a problémy, které jim to způsobuje. Dobrou zprávou je, že Microsoft už zveřejnil postupy, jak lze vše napravit.

Kapitoly článku

Aktualizace rozbila Windows 11

Tento týden jsme opět obdrželi zásilku oprav pro software Microsoftu. Aktualizace, která je určena pro Windows 11 a Windows Server 2025, však některým uživatelům komplikuje přihlašování k systému. Microsoft chybu potvrdil a v té souvislosti zveřejnil článek na svém webu podpory, ve kterém uvádí detaily. Problémy se týkají loginu prostřednictvím funkce Windows Hello.

Podle upřesnění Microsoftu se chyba projevuje především v situacích, pokud byl systém lokálně přeinstalován s nastavením zachování vlastních souborů. Microsoft ve svém blogu popisuje dvě možná hlášení, která se v souvislosti s chybou objevují. Buď jde o problémy s PIN (údajně není k dispozici), nebo došlo k chybě při rozpoznání obličeje.

Popis řešení chyby na blogu Microsoftu
info ikonka
Zdroj: Microsoft Support

Týká se popsaná chyba i vás?

Pro řešení problému se nabízejí dvě možnosti:

  • reset PIN,
  • opětovné nastavení rozpoznávání obličeje.

Používáte-li k přihlašování PIN kód, Microsoft doporučuje postupovat takto:

  • následujte pokyny výzvy pro nastavení PIN na přihlašovací obrazovce a znovu se přihlaste do systému Windows Hello

Mohlo by vás zajímat

Pokud se přihlašujete skenem obličeje, je postup následující:

  • znovu se přihlaste do Windows Hello metodou rozpoznávání obličeje,
  • zvolte postup Nastavení -> Účty -> Možnosti přihlášení -> Rozpoznávání obličeje (Windows Hello) a vyberte možnost Nastavit,
  • postupujte podle dalších pokynů na obrazovce.

Od 14. října 2025 končí bezpečnostní aktualizace pro Windows 10. Mnoho uživatelů se zajímá o to, zda je jejich počítač kompatibilní s Windows 11 a zda na novější verzi mohou přejít.

Přestože Windows 11 vyžaduje mnohem výkonnější hardware než verze 10, můžete je používat na nepodporovaném hardwaru. Jen není jisté, zda budete dostávat pro takovou instalaci bezpečnostní aktualizace. V zásadě to ale je možné.

Mohlo by vás zajímat

Tři zajímavosti z historie Windows

Založení firmy pod jiným názvem: původně měla garážová firma Billa Gatese a Paula Allena mírně odlišné pojmenování. Šlo o kombinaci slov microcomputer a software, a z toho vzniklo první označení Micro-Soft. Pomlčku ale zakladatelé později odstranili.

Zlomová dohoda s IBM: Microsoft prorazil v roce 1981, kdy Microsoft začal dodávat operační systém MS-DOS. Zajímavé je, že firma tento systém nevyvinula sama, ale koupila jej od společnosti Seattle Computer Products, a poté prodala IBM. Co se posléze projevilo jako rozhodující krok k pozdějšímu úspěchu Microsoftu.

Grafické rozhraní: Windows nebyl prvním grafickým uživatelským rozhraním. Před jejich vydáním v roce 1985 Microsoft pracoval společně s IBM na grafickém operačním systému OS/2. Po názorových neshodách se ale Microsoft s tímto projektem rozloučil a zaměřil se na Windows. Tento systém později ovládl svět osobních počítačů.

Zdroj: Microsoft Support


Máte k článku připomínku? Napište nám

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme