V prvních deseti hodinách po zahájení prodeje iPadů rozhodil Apple mezi lid už 100 000 kusů svých čteček. Dnes jich je podle odhadů v provozu kolem dvou milionů. Reklamního šlágru si nemohli nepovšimnout hackeři – a promptně napsali virus speciálně zaměřený na uživatele iPadů. Využili k tomu skutečnosti, že bezpečnostní aktualizace pro iPody, iPhony a iPady distribuuje Apple prostřednictvím svého hudebního softwaru iTunes. Ve speciálním phishingovém mailu rozesílají weboví zločinci výzvu, aby si uživatelé ze speciální URL stáhli novou verzi iTunes, která má iPad zaktualizovat. Přístroj tak má být ještě bezpečnější a rychlejší. Kdo na domnělý odkaz na stránku Applu klikne, ten se ocitne na perfektně napodobené hackerské stránce, která je pravé webové stránce iTunes k nerozeznání podobná. Uživatel, který si však odtud zavede „iTunes update“, nakazí svůj počítač virem „Backdoor.Bifrose.AADY“, který se usadí v »explorer.exe« a v počítači oběti otevře zadní vrátka útočníkům. Kromě toho virus načítá sériová čísla nainstalovaných programů a hackerům posílá hesla mailových účtů a messengerových programů stejně jako přístupových údajů pro chat.
iPad od Applu: Snadno napadnutelný
Jak tvrdí hacker iPhonu Georg Hotz, jsou také v iPadu obsaženy některé bezpečnostní mezery. Přes ně například do applovského přístroje implantoval „jailbreak“ a nyní v něm může spouštět také software, který není signován Applem. Bezpečnostní aktualizace pro iPad a iTunes software zatím nejsou k dispozici. Apple už sice pro svůj přístroj vyvíjí firmware očištěný od chyb, výroba však bude ještě nějaký ten týden trvat.
Hackeři využívají vzestupu iPadu
redakce
24.07.2010
Využitím starých známých bezpečnostních mezer a phishingových triků dokážou útočníci kontrolovat počítače uživatelů iPadů.
Máte k článku připomínku? Napište nám
Mohlo by se vám líbit
5 foto
video
Doporučujeme
doporučujeme
Novinky
- Používáte WhatsApp? Tuhle funkci si zapněte, jinak můžete mít problém
- Máte stále Windows 10? Tak to vás čeká velmi nepříjemné překvapení
- Uživatelé WhatsAppu, už vám také někdo volal ze zahraničí? Buďte na to opatrní, testují si vás podvodníci
- Také jste podlehli kouzlu fitness náramků? Jaká jsou jejich rizika, která mnozí podceňují
Testy a žebříčky
bezpečnost
- Dostala "deset z deseti": pozor na novou bezpečnostní chybu Windows – může vám způsobit vážné problémy
- Máte doma tuto televizi? Ve velkém nebezpečí může být až 92 000 domácností
- Falešné aplikace z Google Play: pozor, možná je máte v telefonu i vy
- Nevídaný podvod na Messengeru: dejte si pozor, když vám přijde takováhle zpráva