Přejít k hlavnímu obsahu

1 000 dnů bez Steva Jobse

Michal Bareš 17.07.2014

Stačily necelé tři roky od smrti legendárního zakladatele Applu, aby tato společnost ztratila část svého starého lesku. Výkonný ředitel Tim Cook ale plánuje nastartovat novou revoluci této firmy.

web-1000dnu-bez-jobse-nahled

1 000 dnů bez Steva Jobse

Když 5. října 2011 prohrál Steve Jobs svůj dlouhý boj s rakovinou, řada lidí předpovídala, že spolu se smrtí zakladatele končí i éra Applu coby revoluční technologické společnosti. Mnoho analytiků a novinářů vyjádřilo obavu, že bez svého hlavního kouzelníka, který dokázal ohnout realitu podle svých představ, ztratí Apple nejprve svůj smysl pro detaily, poté svou působivost a nakonec i své kouzlo.

I když není správné ztělesňovat tak složitou a velkou společnost, jako je Apple, jediným – byť veledůležitým – člověkem, jejich obavy, zdá se, nebyly nepodložené. Stačilo jen 1 000 dnů od smrti Steva Jobse, a Apple viditelně prochází krizí. Pohádková éra zázračných novinek a velkolepých vizí skončila a kdysi revoluční firma dnes sama potřebuje revoluci. Steve Jobs si ale Tima Cooka sám zvolil za nástupce a určitě věřil, že vybral člověka, který zvládne rozjetou firmu nejen vést, ale i dobře směrovat do budoucna.

Celý článek si můžete přečíst v papírovém Chipu 8/2014 nebo v jeho elektronické verzi pro tablety, které vychází 25. července 2014.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud