Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

100 tisíc korun na maděru: takhle vypadají první rozbité brýle Apple Vision Pro

Jakub Fišer 07.02.2024
Zdroj: se svolením AppleTrack, reprofoto

V pátek se oficiálně začaly prodávat chytré brýle Vision Pro značky Apple. Na internetu se už šíří celá řada videí, ve kterých headset někdo používá, řídí s ním auto, anebo jak se jej snaží rozbít. Pokud máte zvrácené sklony a přejete si vidět headset společnosti Apple za 100 tisíc korun rozbitý na maděru, jste tu správně.

Kapitoly článku

Apple Vision Pro – test odolnosti

Odolnost headsetu se rozhodl ozkoušet youtuber s přezdívkou AppleTrack. Faktem totiž je, že toto zařízení je určené k nošení na hlavě a k trochu jiné manipulaci, než na jakou jsme zvyklí u telefonů nebo tabletů.

AppleTrack nejprve vyzkoušel, jak pevná konstrukce je, když za různé prvky po těle silně zaberete. Také otestoval, jak jsou na tom magnety, které drží část s displeji k části, která se přikládá k obličeji.

První skutečný test odolnosti se týkal toho, jak přední sklo odolá nárazům do zdí, dveří a podobně. Protože je Vision Pro headset pro rozšířenou realitu, můžete se dívat „přes“ něj. Nehrozí tedy, že byste naráželi do zdí, jako v případě plně virtuální reality. Ale znáte to, náhoda je blbec.

Mohlo by vás zajímat

Peklo pro oči

A pak už přišla řeč na skutečné peklo pro oči – test pádů. Velmi jednoduše se vám může stát, že při nasazování nebo naopak sundávání vám headset vyklouzne z rukou a spadne na zem. V lepším případě do klína nebo na koberec, v tom horším na dlaždice nebo venku na chodník.

Jak v takovém případě dopadne? Zařízení vydrželo tři pády zhruba ze 180 centimetrů, než došlo k porušení poutka. Důležité však je, že sklo vpředu vydrželo víc jak 10 různých pádů z výšky od 180 do 210 centimetrů. Jde tak o výborný argument proti kritikům, kteří ihned po představení Vision Pro tvrdili, že sklo vpředu nevydrží ani jednu srážku s chodníkem.

Zdroj: AppleTrack / YouTube

Sklo v přední části se rozbilo až poté, co AppleTrack přistoupil k pádům z větší výšky (zhruba 230–270 centimetrů). Konkrétně během osmého pádu se sklo rozbilo na stovky kousíčků. Nicméně rozbilo se pouze krycí neodnímatelné sklo, nikoliv zařízení jako takové. To naopak projevilo slušnou odolnost.

Apple Vision Pro je headset pro smíšenou realitu, který je v prodeji od 2. února na území Spojených států amerických. Pokud si chcete zařízení pořídit, musíte si jej objednat na adresu s v USA, jinde po světě aktuálně není zařízení dostupné. Cena začíná na 3 499 dolarech, tedy asi 99 tisíc korun včetně DPH.

Zdroj: AppleTrack / YouTube


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud