Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

1TB disk v provedení M.2

Pavel Trousil 23.03.2016

Firma Transcend představila novou verzi disku SSD MTS800 o kapacitě 1 TB. Disk využívá konektor M.2 a rozhraní SATA III. Díky tomu zajišťuje podporu také starších zařízení.

SSD disk Transcend MTS800 nabízí podle výrobce sekvenční přenosovou rychlost na úrovni 560 MB/s pro čtení a 460 MB/s pro zápis. Je vyroben v současně nejvyhledávanějším provedení M.2 2280. To znamená, že má šířku 22 mm a délku 80 mm.

Pro zajištění maximální životnosti disku, i v případě jeho použití v systému, který nepodporuje TRIM, je disk vybaven technologii Advanced Garbage Collection a také algoritmy pro vyrovnávání opotřebení disku Wear-Leveling a Intelligent Block Management. Pro uživatele mobilních zařízení podporuje nosič technologii SATA Device Sleep Mode (DevSleep). Pro úsporu energie tato funkce umožňuje úplně vypnout disk v případě, že není používán a znovu ho zapnout v průběhu max. 20 ms.

Navíc, zařízení podporuje funkce, jako jsou třeba NCQ, S.M.A.R.T a Intel Smart Response Technology (ISRT). Poslední z uvedených technologií umožňuje nastavit disk SSD tak, aby plnil funkci cache pro klasický plotnový disk. Kromě verze 1 TB, MTS800 je nabízen také v provedení 32, 64, 128, 256 a 512 GB.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud