Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

3D proniká i do mobilních telefonů

redakce 27.06.2011

Společnost HTC představila novinku - multimediální telefon HTC Evo 3D v pevném těle s 4,3 palcovým displejem a dvoujádrovým procesorem. Nabídne pasivní 3D displej bez nutnosti používat stereoskopické brýle. Zařízení také podporuje fotografování a natáčení ve třetím rozměru díky dvojici pěti megapixelových kamer umístěných na zadní straně telefonu.

Kapitoly článku

Nově představený model HTC Evo 3D díky svým vlastnostem spadá do kategorie mobilních telefonů „superphone,“ tedy těch nejvýkonnějších mobilních zařízení. HTC Evo 3D v sobě obsahuje nejnovější technologie a aktuální trendy z oblasti mobilních zařízení. Telefon s 4,3 palcovým displejem s qHD (540x960 px) rozlišením pohání dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon. Každé z obou výpočetních jader je přitom taktováno na 1,2 GHz. S tímto výkonem umožňuje HTC Evo 3D například natáčet video v HD rozlišení (1280 x 720 px). Stejně tak není problém přehrávat video v HD kvalitě bez trhání obrazu.
Uživatel si může vybrat, zda chce fotit ve dvou nebo trojrozměrném modu díky posuvnému tlačítku na boku zařízení. Pro vytváření zajímavých fotografií obsahuje HTC Evo 3D novou funkci Tilt-shift effect. Ta umožňuje tahem prstu rozmazání vybraných scenérií v pozadí při zachování ostrosti objektů v popředí, čímž vytváří dojem minimální hloubky ostrosti.

Včetně nejnovější verze HTC Sense

Nově představený multimediální telefon HTC Evo 3D obsahuje také nejnovější verzi uživatelského prostředí HTC Sense, které společnost představila společně s modelem HTC Sensation. 3D displej tak doplňuje interaktivní trojrozměrné hlavní menu. Hlavní přednostní nejnovější verze HTC Sense je snadno přizpůsobitelná „pohotovostní“ plocha. Ta může obsahovat pouze ty aplikace, které uživatel skutečně používá a zpřístupnit je jediným dotykem displeje. Společně s HTC Evo 3D se vrací i aplikace počasí se novými a na trojrozměrném displeji efektními animacemi aktuálního počasí.

Dostupnost

HTC Evo 3D bude v České republice dostupné v průběhu léta. Přesné datum zahájení prodeje bude oznámeno později. Telefon bude k dispozici za doporučenou cenu 14 999 Kč včetně DPH.
 

Specifikace HTC HTC EVO 3D

  • Operační systém: Google Android
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 1,2 GHz dual-core
  • Paměť: 1 GB RAM, 1GB ROM, slot pro MicroSD paměťové karty
  • Rozměry a hmotnost: 126 x 65 x 12,05 mm, 170 g
  • Displej: 4,3 palcový 3D LCD displej bez nutnosti nosit 3D brýle, qHD rozlišení: 540x960 (poměr stran 16:9)
  • Fotoaparát: dva 5megapixelové snímače na zadní straně telefonu s dvojitou přisvětlovací LED diodou, natáčení HD (720p) videí ve 2D i 3D, 1,3 megapixelová čelní kamera nad displejem pro videovolání
  • Konektivita: HSPA/WDCMA, GSM/GRPS/EDGE, Wi-Fi standard IEEE 802.11b/g/n, DLNA, Micro-USB (s podporou MHL – mobile high-definition video link, redukce na HDMI), Bluetooth 3.0, GPS
  • Baterie: 1730 mAh

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud