Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Acer D241H+, víc než jen monitor

redakce 31.03.2010

Acer představuje monitor s vysokou mírou samostatnosti. Kromě běžné funkce zobrazovače počítačového signálu dokáže Acer D241H+ fungovat i samostatně, jelikož je vybaven připojením k internetu a widgetovým systémem miniaplikací. Podle vyjádření Aceru je to zařízení, které je ideální pro řízení chodu celé rodiny, jaké tu dosud nebylo.

Na nový monitor Acer D241H+ je možné lepit elektronické lístky s poznámkami a upomínkami (papírové lze lepit na jakýkoliv monitor). Podle Aceru je to spíš než monitor vývěsková tabule třetího tisíciletí, na níž můžete umístit připomínky či zprávy anebo informace určené pro rodinné příslušníky. Umožňuje přímý přístup k internetu bez osobního počítače, lze ho využít jako digitální fotorámeček, na němž si můžete prohlédnout s celou rodinou nejnovější snímky, anebo vám přehraje hudbu či videa mediálním přehrávačem (přehrává video ve formátech avi, .wmv, .mp4, .mov, .MPEG, audio ve formátech MP3, .wma, .wav a fotografie ve formátu .jpg).

Acer D241H+ je vybaven několika funkcemi založenými na využití widgetů, jako např. kalendář, plakát, počasí, nové hodiny a digitální fotorámeček, které se vyznačují snadným přístupem a může je využívat každý člen rodiny. Fotografie, zprávy nebo připomínky lze jednoduše připojit kdykoli a odkudkoli - stačí je poslat jako e-mail nebo MMS. Displej je dodáván s dálkovým ovládáním s výsuvnou klávesnicí a vestavěným hlasovým záznamníkem. Monitor je možné připojit k internetu pevnou linkou i bezdrátově a zprostředkuje přístup k e-mailovým účtům na Google nebo Yahoo! bez osobního počítače.  Kromě kontroly příchozích e-mailů s využitím nástrojů Poster lze zapisovat záznamy do kalendáře. Nástroje RSS vám doručí nejnovější informace až ze šesti webových adres ihned po zveřejnění. Sada nástrojů Photo Gallery umožňuje zobrazit snímky z programů Picasa či Flicker, streamované snímky z domácího serveru anebo vyvolat fotografie z paměti USB či flash karet ve víceformátová čtečce paměťových karet. Přehrávač Media Player je určen k přehrávání hudby a videofilmů z externího paměťového zařízení, mediálních serverů, flash karet nebo USB pamětí. Obsah složek lze jednoduše prohlížet dálkovým ovladačem.

Na obrazovce je možné současně nastavit až tři aplikace widget - dvě menší tapety na levé straně a jednu větší na pravé. Tak můžete být i při sledování videofilmů informováni o posledních událostech anebo příchozích e-mailech. Displej je dodáván s pohodlným dálkovým ovladačem, na němž lze volit nejpoužívanější funkce a který je navíc vybaven výsuvnou klávesnicí QWERTY na psaní poznámek, záznamů do kalendáře anebo e-mailů.

Monitor s úhlopříčkou 61cm (24”) nabízí Full HD rozlišení 1 920 x 1 080 bodů, má poměr stran 16:9, udávaný dynamický kontrastní poměr 80 000:1 a dobu odezvy 2 ms. Připojení externích zařízení je možné realizovat porty VGA a HDMI.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud