Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Acer Liquid Z5 a E3 – Acer u nás začal prodávat smartphony

Pavel Trousil 21.03.2014

Firma Acer, která je u nás známa především jako výrobce notebooků, se pustila i do prodeje chytrých telefonů. První modely, které zde začne prodávat, se jmenují Liquid Z5 a Liquid E3.

Liquid Z5 je stylový telefon pro každodenní používání Smartphone má velký 5" displej s rozlišením 854×480 bodů a nabízí zvuk s liquid-z5-family03-nahled technologií DTS Sound. Uživatel má k dispozici i 5MP fotoaparát (vepředu je VGA kamerka), který se snadno spustí pomocí tlačítka AcerRAPID. Přestože je displej vypnutý, tlačítko AcerRAPID okamžitě spustí fotoaparát, takže nepromeškáte ten pravý okamžik. Tlačítko může také spustit oblíbené aplikace z domovské stránky, přijmout hovor a spoustu rychlých jiných akcí.

liquid-z5-flip-cover-with-acerrapid-window-gentle-grey-opened-nahled

Liquid Z5 pohání dvoujádrový procesor pracující na frekvenci 1,3 GHz a 512 MB paměti a běží na něm Android Jellybean. Uživatel má k dispozici 4 GB flash paměti, které můžete rozšířit pomocí karet microSD. Rozměry smartphonu jsou 145.5×73.5×8.8 mm. Ve smartphonu můžete používat dvě SIM karty. Model Acer Liquid Z5 bude možné zakoupit od dubna za doporučenou koncovou cenu 3 990 Kč včetně daně.

Elegantní Liquid E3

Druhým uvedeným modelem je výkonný smartphone Liquid E3. Má 4,7" HD IPS displej zapouzdřený v elegantním 8,9 mm tenkém unibody konstrukci. Váží pouhých 135 gramů a díky svému zakřivenému designu se pohodlněji drží.

 

Kromě toho, že se může Liquid E3 pochlubit elegantním vzhledem, je také výkonný. Běží na systému Android 4.2.2 a je vybaven čtyřjádrovým procesorem s taktem 1,2 GHz. Dále má 4GB úložiště, 1 GB paměti, Wi-Fi a integrovanou GPS.

Liquid E3 je vybaven přední 2MPx kamerou a zadním 13MPx liquid-e3-01-nahled fotoaparátem s rychlým ostřením. Zajímavé je, že má blesk i u předního fotoaparátu, což se hodí na autoportréty. Stejně jako Liquid Z5 má na zadní straně tlačítko AcerRAPID.

liquid-e3-02-nahled

S aplikací Acer SnapNote mohou uživatelé zachytit prezentace například během obchodního jednání jednodušeji díky automatické korekci úhlu a konverzi do PDF/PPT. Uživatelské rozhraní AcerFloat umožňuje nechat otevřená okna s aplikacemi, takže uživatelé mohou dělat více věcí najednou, aniž by museli pro práci v jiné aplikaci z té původní vyskočit. Stiskem klávesy Float Apps se aplikace zmenší a zprůhlední, následně s ní lze volně pohybovat po obrazovce a může se vzájemně překrývat s jinými aplikacemi. Díky tomu je snadné k aplikacím přistupovat i mezi nimi snadno přepínat. Jde například o aplikace, jako je fotoaparát, mapy, kalkulačka, poznámky nebo webovým prohlížečem. Notifikace Float Caller zajišťuje, že práci uživatele nepřeruší příchozí volání, které by jinak zabralo celou obrazovku. Při příchozím hovoru se vyvolá jen malé okno Float Caller, ve kterém si může uživatel vybrat, zda chce hovor přijmout nebo odpovědět rychlou textovou zprávou.

liquid-e3-nahled

Acer Liquid E3 nabízí nové uživatelské rozhraní Liquid UI. Kromě toho mohou uživatelé snadno ztlumit zvuky příchozích oznámení. Smartphony Acer také podporují službu AcerCloud, která slouží pro sdílení souborů i jako řešení pro správu multimédií. Model Acer Liquid E3 bude možné v Evropě zakoupit od dubna za doporučenou koncovou cenu 5 490 Kč. V průběhu tohoto roku dostane Liquid E3 aktualizaci na Android KitKat 4.4.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud