Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Acer představil zajímavé novinky

Josef Mika 29.04.2014

Acer dnes na slavnostním setkání v New Yorku ukázal své nové výrobky pro začátek léta a podzim.

K vidění byl zajímavý konvertibilní notebook/tablet, čistokrevné 14“ a 15“ notebooky, šikovný notebook v bezventilátorovém provedení s 11“ displejem, dva modely 7“ tabletů a počítače AIO. Představitelé Aceru naznačili také své plány v oblasti smartphonů a jejich příslušenství v podobě náramku pro aktivní uživatele. Brzy se prý také pod značkoou Acer objeví nový, dosud nejvýkonnější Chromebook vybavený procesory Intel Core i3.

Switch lepší než Transformer?

Asi nejzajímavější novinkou Aceru je momentálně Switch 10: konvertibilní notebook s Windows 8.1, vybavený procesorem Intel Atom Z3754. Pracovat se s ním dá jako s jakýmkoliv běžným notebookem, má však oddělovací 10“ HD displej (rozlišení 1366×768), který pak slouží jako samostatný tablet, podobně jak to známe u modelů Asus Transformer. Acer však v tomto případě zvolil řešení, kdy je možné displej připojit zpět ke klávesnici opačně a klávesnici tak zaklapnout zcela pod displej. Navíc je spojení displeje a klávesnice realizováno dvěma konektory a silným magnetem, což výrazně zjednodušuje a urychluje nasazení, zároveň díky síle magnetu nehrozí nechtěné oddělení obou částí. První dojem z tohoto řešení je velmi dobrý a dobře působí i vyvážení celého zařízení, kdy nedochází k převažování těžkého displeje vůči příliš lehké klávesnici. V těle klávesnice by také v blízké budoucnosti mohl být další pevný disk, který by doplňoval nepříliš velké 32GB, resp. 64GB interní úložiště Brzy vám snad budeme moci přinést podrobný test tohoto zajímavého zařízení. aspire-switch-10-4-modes-wallpaper-nahled


Všechny možné způsoby použití Aspiru Switch 10.

Šikovné notebooky, které nepotřebují aktivní chlazení

Podle mého názoru největším prodejním hitem Aceru se ale v nejbližší době mohou stát 11,6“ modely notebooků Acer Aspire E11 a V11 (V má navíc dotykový displej, E zase nabízí 4 různá barevná provedení). Mají působivý design – tzv. FlowCurve – a nevyžadují ventilátor. Jsou díky tomu velmi tiché a absence větráku se projevuje i na jejich výdrži na baterie, která se pohybuje mezi 5 a 7 hodinami. Tloušťka jejich těla je pouhých 21,2 mm, hmotnost 1,29 kg, výkon zajišťují procesory Intel Pentium nebo Intel Celeron a displej (dotykový i bezdotykový) má rozlišení 1366×768. Pro pohodlné psaní mají tyto modely klávesnici srovnatelnou s 13“ notebooky a přesný touchpad. Nechybí USB 3.0 a HDMI port. Pokud na ně Acer nasadí na českém trhu přijatelnou cenu, stanou se určitě velmi žádaným zbožím. Škoda jen, že v zájmu nižší ceny se trochu zapomnělo na využití SSD disků, které by tento stroj určitě podstatně vylepšily.

aspire-v-11-silver-pink-mood-nahled

Aspire E 11 bude k dostání ve více barevných provedeních.

Tablety pro každého

Svými 7“ modely tabletů Iconia One 7 a Iconia Tab 7 cílí Acer na širokou skupinu uživatelů. Tyto nové modely nabízejí dostatečný výkon dvoujádrových Atomů od Intelu (Iconia One) nebo čtyřjádrového procesoru Media Tek (Iconia Tab). Oba běží na Androidu, Tab 7 rovnou na KitKatu, v případě One 7 se uživatelé budou muset pro začátek spokojit s verzí 4.2, přičemž Acer slibuje brzký update. Iconia Tab 7 má 3G modem a dá se s ním volat, má také zadní kameru s vyšším 5Mp rozlišením, One 7 se musí spokojit se 2 Mp, přední kamerka má u obou modelů základní rozlišení 0,3 Mpx určená hlavně pro videovolání. Iconia One 7 má plastový kryt s příjemným povrchem a bude se nabízet hned v 10 různých barvách, zatímco Tab 7 zůstává věrný jednoduchému hliníkově stříbrnému designu. Oba modely jsou velmi tenké, mají IPS displeje s rozlišením 1280×800 a váží 330 g, respektive 298 g. Jejich přenášení a požívání by tedy mělo být příjemné. 

Tablet Iconia One 7 bude v prodeji od poloviny května za cenu od 3 790 Kč, tablet Iconia Tab 7 bude mít startovní cenu od 3 990 Kč a Iconia Tab 7 HD se začne prodávat od července za cenu začínající na 4 990 Kč.

iconia-tab7-hd-01-nahled

Iconia Tab 7 má 5MPx zadní fotoaparát a kovový kryt.

Barevné notebooky a AIO počítače pro celou rodinu

14“a 15,6“ notebooky Aspire E14 a E15 mají shodné HD rozlišení displejů 1366×768. Menší modely budou k dostání v nejrůznějších konfiguracích s dotykovými nebo bezdotykovými obrazovkami s matným i lesklým povrchem, procesory Intel i AMD, pevnými disky do 1 TB a hlavně v několika barvách. Spolu s větší E15 budou představovat cenově výhodné modely notebooků pro široké použití. Zaujmout zákazníky mohou také poměrně nízkou hmotností kolem 2,3 kg, příznivými rozměry a také 6 až 7 hodinami výdrže na baterie.

Aspire U5 je zase novým přírůstkem do skupiny all-in-one počítačů Acer. Má zajímavý design, kdy jeho 23“ obrazovku můžete plynule bez námahy sklopit téměř až na desku stolu, což nabízí různé způsoby využití. Trochu extravagantními modelu bude sekundovat Acer Aspire Z3 – cenově dostupný all-in-one pro celou rodinu, se slušným audiovybavením a výkonnou grafickou kartou NVIDIA GeForce. Kvalitní 23“ Full HD IPS displeje budou mít oba shodné, k dispozici budou procesory Intel Core i3 až i7, přední videokamery pro Skype a fotografování jsou už samozřejmostí.

 aspire-u5-620-03-nahled


Flexibilita AIO modelu Aspire U5.

Chromebook a výhled pro smartphone

Acer také lehce napověděl, čemu se chce věnovat v nejbližší době. Rozhodně neopouští myšlenku Chromebooků, brzy přijde s doposud nejvýkonnějším modelem vybaveným intelovským procesorem Core i3. Chce se dále naplno věnovat vývoji smartphonů s Androidem, úvahy o využití systému Windows Phone v jeho mobilních přístrojích se zatím nepotvrdily. A také nabídne svým zákazníkům tvorbu vlastního cloudu, tzv. službu Build Your Own Cloud (BYOC), kde by si uživatelé zařízení Acer mohli ukládat a synchronizovat svá data.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme