Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Acer TravelMate 8x72 Timeline s procesory Intel Core

redakce 10.06.2010

Notebooky Acer TravelMate Timeline byly v době uvedením ohromným překvapením s ohledem na dlouhou výdrž při provozu na baterie. V předchozí generaci používaly procesory Intel SULV, které jim dávaly dostatečný (ale přece jen trochu omezený) výkon pro všechny kancelářské aplikace. Dnes tedy přicházejí na trh s plnohodnotnými procesory, mnohem vyšším výpočetním výkonem a slibují téměř stejnou výdrž.

Počítače nové řady Acer TravelMate 8x72 Timeline využívají přednosti nejnovějších ultrarychlých mobilních procesorů  Intel Core i7, i5 a i3 a mobilního čipsetu Intel HM55 Express a nabízejí spojení vysokého výkonu s energetickou účinností díky technologii Intel TurboBoost. Tato technologie dynamicky zvýší výkon v závislosti na zatížení a optimalizuje využití energie, což znamená, že neaktivní jádra mají téměř nulovou spotřebu. Nové notebooky TravelMate zvládají rychleji ty nejnáročnější úkoly od multitaskingu po vytváření a úpravu digitálního videa, hudby a fotografií, a tedy toho stihnete víc za kratší dobu. Výkonné grafické řešení doplňuje vynikající výpočetní výkon  bohatšími barvami a dokonale realistickým podáním i těch nejmenších detailů, a tedy zaručuje jedinečnou podívanou.

Ve 13,3“ variantě se budou prodávat modely s procesorem Intel Core i5-450M, 4 GB RAM, osmičlánkovým akumulátorem a integrovanou optickou mechanikou DVD, a to ve dvou variantách. Levnější s 500GB klasickým pevným diskem a pouze integrovanou grafikou UMA za 24 200 Kč a dražší se 160GB SSD diskem, grafikou GeForce 310M a 3G modulem za 33 460 Kč vč DPH. 14“ modely budou vybaveny buď procesorem Core i3-350M, integrovanou grafikou, 500GB diskem, 6článkovou baterií  a 4 GB RAM za 21 950 Kč (vč. DPH), nebo procesorem Core i5-450M, grafikou GeForce 310M, 4 GB RAM, 640GB diskem a 6článkovou baterií za 24 800 Kč (vč. DPH). V nabídce budou dva 15,6“ modely s procesory Core i3-350M a Core i5-450M, 4 GB RAM, grafikou GeForce 310M nebo 330M, 500GB diskem a šest-, resp. devítičlánkovým akumulátorem za 23 000 Kč, resp 26 150 Kč vč. DPH.

Velmi zajímavý je model bez optické mechaniky s 11,6“ displejem, ultramobilním procesorem Core i3-330UM, integrovanou grafikou, 4 GB RAM, 500GB diskem a šestičlánkovým akumulátorem za 20 780 Kč vč. DPH.

 

Špičkový výkon spolu s energeticky úspornými řešeními přispívá k delší výdrži baterie. Nový TravelMate je vybaven LED displejem, který ušetří až 33 % energie ve srovnání s běžnými panely notebooku. Klávesa Acer PowerSmart umožňuje rozhodnout, zda chcete pracovat s nejvyšším výkonem, anebo raději úsporně,  a tak prodloužit výdrž baterie. Stisknutím této klávesy aktivujete Acer PowerSmart Management a vyvoláte progresivní nastavení, které prodlouží výdrž baterie. Jediným pohybem můžete tedy mít vše pod kontrolou a dosáhnout úspory energie i vysoké produktivity.

 

Nové notebooky řady TravelMate 8x72 Timeline, nabízené ve třech formátech 13,3”, 14” a 15,6”, jsou vybaveny displejem WXGA s podsvícením LED diodami, poměrem stran 16:9 a rozlišením 1366 x 768. Notebooky  TravelMate 8x72 jsou velmi tenké (tloušťka je o něco větší než 1”) a lehké - váží od 1,6 kg (13,3“ model) do 2,6 kg (15,6” model). Přes nízkou hmotnost mají plnou výbavu - pevný disk s vysokou kapacitou (až 640 GB), popř. disk SSD (až 160 GB), multiformátovou čtečku paměťových karet a optickou mechaniku DVD, a tedy poskytují veškeré možnosti pro ukládání a sdílení dat.

 

Volitelný replikátor portů Acer ezPort IV zajišťuje naprostou univerzálnost, protože je vybaven rozhraními včetně LAN, VGA, DVI-D a USB pro připojení periferních zařízení, jakož i konektory pro  mikrofon  a reproduktory a dále zámkem Kensington. Model s 15,6” displejem je dokonce vybaven numerickou klávesnicí. S vícedotykovým ukazovacím zařízením, které umožňuje přetáčet displej kruhovým pohybem prstů, otáčet stránky a měnit velikost zobrazeného objektu, nebyla navigace nikdy tak jednoduchá a intuitivní.

Řada TravelMate 8x72 Timeline nabízí široké možnosti připojení (LAN, Wi-Fi, 3G, Bluetooth), které vám umožní zůstat ve spojení s firmou, i když se nacházíte mimo kancelář. Řešení Acer Video Conference včetně webové kamery Acer Crystal Eye s vysokým rozlišením 1,3 MB a vestavěným mikrofonem umožňuje uspořádat videokonference.

Otázka bezpečnost notebooku má zásadní význam pro profesionální uživatele, kteří v něm mají uloženy cenné informace a často nenahraditelná data. Platforma Acer Security spojuje několik progresívních bezpečnostních prvků, které zaručují nejvyšší ochranu uložených dat. Klávesou Acer Backup lze snadno a rychle kopírovat soubory na libovolné místo a opět je v případě potřeby vyvolat. Řešení Acer Bio-Protection se snímačem otisků prstů zabraňuje neoprávněnému přístupu do systému a chrání data špičkovou biometrickou technologií. Zlepšená technologie Acer DASP (Disk Anti-Shock Protection), jíž jsou vybaveny notebooky Acer TravelMate, chrání pevný disk proti běžným rizikům, která ohrožují počítač na cestách.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme