Přejít k hlavnímu obsahu

Advanced SystemCare 7 Professional

Martin Kučera 27.10.2014

Pokročilý nástroj pro údržbu počítače, zvýšení jeho výkonu a ochranu před nebezpečným softwarem, který vyniká svoji snadnou obsluhou. * PLNÁ VERZE Uveřejněno na Chip DVD 11/14

box Každý ví, že základem pohodlné práce s počítačem je pravidelně udržovaný a správně optimalizovaný operační systém a software. Jenže jak na to snadno a bezbolestně? Advanced SystemCare 7 jedním kliknutím prohledá počítač, zjistí chyby a navrhne jejich řešení. Dalším kliknutím můžete nechat vše na něm a opravu provede za vás, nebo si sami zvolit další postup. Nástroj zajistí čistění registrů, odstranění zbytečných souborů a stop po vaší činnosti v počítači, defragmentuje disk, uvolní operační paměť, zrychlí internetové připojení a správně nakonfiguruje systémová nastavení. Užitečné jsou také funkce pro ochranu při práci na internetu a pro odstranění škodlivého softwaru. Okamžité zrychlení počítače pro danou úlohu zajistí funkce Turbo Boost.

Pro čtenáře Chipu je připravena plná verze programu Advanced SystemCare 7 Pro, který standardně stojí 440 Kč. Program lze používat bez jakýchkoliv funkčních omezení po dobu jednoho roku.

  • Plná verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 11/14
  • Info: www.iobit.com
  • Jazyk: česky
  • OS: Win XP/Vista/7/8 (32/64 bit)
  • Registrace online
obr-01

Hloubková kontrola: Jedním kliknutím zkontrolujete stav vašeho počítače.

Pro provedení hloubkové kontroly, vybereme kartu »Údržba«. V levé části jsou zobrazeny veškeré úkony, které budou pomocí tohoto modu sledovány. Zaškrtnutím můžeme rozhodnout, které budou provedeny. Pokud to však nechcete řešit, zvolte možnost »vybrat vše«. Tato volba zahrnuje vyhledání škodlivého malwaru v počítači, odstranění zbytečných souborů, analýzu systémového registru, hledání chyb na disku, kontrolu záplat, defragmentaci disku a odstranění stop práce na počítači. Vše potvrďte tlačítkem »Sken«. Následně bude počítač kontrolován, což může trvat i několik minut. Po prohledání jsou zobrazeny nalezené problémy a jejich riziko. Jednotlivě je lze procházet a případně je vyloučit ze seznamu chyb. Vše dokončíme tlačítkem »Opravit«.

obr-02

Výsledek kontroly: Program přehledně zobrazí nalezené chyby a nabídne jejich opravu.

Toolbox

Jednotlivé funkce z karty »Údržba« a další funkce naleznete na kartě »Toolbox«. Některé z těchto funkcí nejsou v programu od začátku nainstalovány, nicméně program je zdarma automaticky stáhne a doinstaluje po jejich zvolení. Nalezneme zde například »Správce spouštění«, který umožňuje určit, které programy se budou automaticky spouštět po startu systému, »Obnovovač souborů«, který umí zachránit smazané soubory, nástroj »Uninstaller« pro odinstalování programů nebo »Unlocker « pro vymazání souborů, kterým v tom brání spuštěné procesy. Za zmínku stojí také správce souborů »ManageMyMobile« pro zařízení s operačním systémem Android, který zajistí snadný import a export souborů mezi počítačem a externími zařízeními.

obr-03

Malware Fighter: Tento nástroj vyhledá v počítači škodlivý software a odstraní jej.

Pro správný a rychlý chod počítače jsou velmi důležité aktuální ovladače. Nástroj »Údržba ovladačů« prověří aktuálnost nainstalovaných ovladačů a případně nabídne jejich aktualizaci. Před každou reinstalací je provedena jejich záloha, takže v případě potíží lze snadno obnovit původní ovladače zařízení.

obr-04

Turbo Boost: Optimalizuje výkon počítače vypnutím nepotřebných služeb podle okamžitých požadavků.

Samostatnou kapitolou jsou funkce pro bezpečnost počítače. Součástí je nástroj pro ochranu proti malwaru »Malware Fighter«, pro základní ochranu před škůdci. Dále je zde také správce procesů, pomocí kterého lze objevit spuštěný škodlivý software a také funkce »Ochrana domovské stránky«, která braní její modifikaci bez vašeho vědomí. Tyto funkce jsou vhodné jako doplněk antivirového programu, samotné nestačí jako ochrana počítače před škodlivým softwarem.

obr-05

Toolbox: Plná verze Pro obsahuje právě ty skvělé funkce, které dostanou váš počítač zase do kondice.

Okamžitý výkon

Optimalizovat výkon počítače můžete podle vlastní potřeby pomocí karty »Turbo Boost«. Výkon lze ovlivnit vypnutím aktuálně nepotřebných služeb. Přepínat lze mezi dvěma mody: pracovním a herním. Každý z nich je při první aktivaci potřeba nejprve nastavit pomocí průvodce, ve kterém stanovujete, jaké služby mají být ukončeny. Pokud totiž neběží některé služby a procesy, máte k dispozici více výkonu. Ale tyto služby k běžné práci obvykle potřebujete, takže doporučujeme režim spouštět třeba jen při hraní her, kdy je potřeba maximální výkon.

obr-06

Driver Booster: Funkce pro vyhledání a aktualizaci ovladačů.

Pro zrychlení internetového připojení zvolte na kartě »Toolbox« možnost »Internet Booster«. Tento nástroj zjistí typ a rychlost vašeho internetového připojení a vybere optimální nastavení systému pro co nejvyšší výkon. V tomto případě ale zázraky neočekávejte, spíše jen optimalizaci a správné nastavení systému.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud