Přejít k hlavnímu obsahu

AfterShot 3.5

Martin Kučera 15.09.2019

Program Corel AfterShot 3.5 Standard je především určen pro zpracování RAW dat z profesionálních fotoaparátů, ale velmi dobře poslouží i při zpracování snímků ve všech běžných formátech. ("Plná verze - Chip 10/2019.")

Fotíte do formátu RAW a potřebujete snímky upravit a exportovat do běžných formátů? Pak zkuste program, který je současně vhodný i pro snímky v JPG.

Rozsáhlé možnosti úprav fotek jsou v programu AfterShot rozděleny do několika logických kategorií, ale při základním zpracování obrazu si pravděpodobně poradíte již se základní nabídkou nástrojů, kde najdete například automatickou korekci expozice nebo opravu různých zkreslení a narovnání horizontu. Při častých úpravách celých sérií snímků pak jistě oceníte možnost vytváření hromadně aplikovatelných profilů nastavení. Pro budoucí třídění a vyhledávání fotek jsou připraveny funkce na hodnocení snímků hvězdičkami a barevnými štítky i možnost přidávat ke snímkům klíčová slova. Majitelé (polo)profesionálních fotoaparátů si navíc mohou stáhnout i profily po jejich konkrétní přístroj, které zajistí optimální import příslušného RAW formátu a následné zpracování snímků. Upravené fotky lze exportovat ve formátech JPG a TIF, včetně možnosti dávkové konverze a zmenšení velikosti souborů.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/8.1/10 (64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze Standard s možností updatu a bez technické podpory, která je odvozená od komerční verze Pro v ceně 1 300 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

K nejzajímavějším funkcím programu patří »Perfectly Clear« a »AutoLevel«, komplexní nástroje na vylepšení snímků, se kterými stačí jedno kliknutí myší a AfterShot kompletně vylepší zvolený snímek. Podrobná nastavení můžete samozřejmě ladit ručně. Majitelé (polo)profesionálních fotoaparátů, pořizujících snímky ve formátu RAW, mají možnost stáhnout si v nabídce »Get More« profil vlastního fotoaparátu pro optimální konverzi z RAW dat, úpravy snímků a následný export. AfterShot ale skvěle poslouží i u snímků pořízených ve formátu JPG. Při práci s celými sériemi snímků se vám budou velmi hodit funkce z nabídky »File | Export with Batch Preset | New Batch Preset«. Můžete si zde totiž nastavit vlastní předvolby dávkové konverze, zmenšení a úprav snímků i automatického pojmenovávání souborů s fotkami.

Plná verze programu AfterShot Standard z Chipu představuje funkčně omezenou variantu ke komerční verzi AfterShot Pro, která navíc přináší možnost práce s virtuálními knihovnami, funkce na opatření snímků vodoznakem, pokročilé korekce barev, jasu a kontrastu nebo modul pro vytváření HDR snímků s vysokým dynamickým rozsahem. Doplněna je rovněž možnost editovat metadata snímků a akcelerace výkonu programu s využitím vícejádrových procesorů. Z verze Standard lze zakoupením licence kdykoli přejít na verzi Pro.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme