Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

AirBank na iPhonu

redakce 03.04.2013

Air Bank spustila mobilní aplikaci pro telefony iPhone...

Air Bank dnes spustila mobilní aplikaci pro telefony iPhone. Aplikace poskytuje klientům banky kompletní přehled o svých účtech a umožňuje jim je rovněž aktivně ovládat, třeba zadávat platby nebo upravovat limity u svých platebních karet. Aplikace také nabízí několik speciálních funkcí, například vytvoření kódu pro výběr peněz u Sazky, vyhledávání nejbližších poboček a bankomatů s pomocí rozšířené reality nebo platby pomocí QR kódů.

Mezi základní funkce aplikace patří chytrý přehled, kde klienti naleznou zůstatky na běžných a spořicích účtech a také informace o tom, kolik si mohou u Air Bank okamžitě půjčit. Pokud již nějakou půjčku mají, uvidí i její aktuální výši. Z chytrého přehledu se rychle dostanou k podrobným informacím a dalším funkcím.

 

 

V detailnějším přehledu běžného účtu naleznou všechny pohyby na účtu a plánované či neúspěšné platby. Mohou zde snadno zadat novou platbu, při které lze využívat šablony, třídit platby do skupin nebo platby podepisovat. Aplikace jim umožňuje schvalovat chytrá inkasa nebo si odpustit poplatek, pokud nebudou s nějakou zpoplatněnou službou spokojeni. V přehledu platebních karet si mohou jednoduše nastavit limity karty nebo kartu v případě potřeby během chvilky zablokovat.

Detailnější přehled spořicího účtu jim ukáže zůstatky, aktuální úrokovou sazbu a spořicí obálky. I zde mohou jednoduše zadat novou platbu nebo vybrat našetřené peníze z obálky. Přehled půjček jim poskytne všechny základní informace o půjčkách.

Mobilní aplikace Air Bank také přináší několik speciálních funkcí. Jednou z nich, kterou mobilní aplikace žádné jiné banky nenabízí, je možnost vytvořit si kód pro výběr peněz u Sazky. S vytvořeným kódem si mohou klienti Air Bank vybrat na některém z více než 4300 terminálů společnosti Sazka hotovost ve výši až 3000 korun, bez potřeby mít u sebe platební kartu.

Mobilní aplikaci mohou klienti využívat i k vyhledávání nejbližších míst Sazky v okolí. Přes mobil si také jednoduše najdou nejbližší pobočku Air Bank nebo bankomat, a to i cizí banky. K vyhledání mohou kromě klasické mapy použít i rozšířenou realitu, kdy si přes fotoaparát mobilu zobrazí na displeji své okolí a přímo v něm uvidí směr a vzdálenost nejbližšího hledaného místa.

Aplikace také umožňuje platby prostřednictvím QR kódů, které klientům předvyplní platební údaje. Díky nim mohou například snadněji platit faktury od různých dodavatelů, kteří QR kódy používají ve svých fakturách nebo v zabezpečených klientských částech svých webů.  Stejným způsobem mohou jednodušeji platit i za zboží v e-shopech, které QR kódy používají.

Klienti banky si mohou aplikaci bezplatně stáhnout přímo ze svých zařízení z obchodu App Store, kliknutím na odkaz www.airbank.cz/ios nebo jednoduchým načtením QR kódu z webu banky nebo z dolní části stránky. Po přihlášení do svého internetového bankovnictví následně propojí mobilní zařízení se svým účtem a po zadání vstupního hesla mohou začít aplikaci naplno používat. Air Bank již v současné době připravuje i verzi pro Android.

 

 

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud