Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Alternativa k chytrým hodinkám? Samsung zřejmě pracuje na zcela novém zařízení

Jiří Palyza 28.07.2023

Podle nejnovějších informačních úniků to vypadá, že ve vývojovém centru Samsungu se intenzivně pracuje na prototypu chytrého prstenu. Galaxy Ring má dokonce nabídnout vyšší přesnost pro měření zdravotních dat než Galaxy Watch 6.

Kapitoly článku

Bonusem novinky by navíc měla být možnost spárovat Galaxy Ring s připravovaným headsetem Samsung AR.

Patenty jihokorejského výrobce, které byly přihlášeny už dříve v roce 2022, zobrazují chytrý prsten se senzory EKG a saturace krve kyslíkem. U měření zdravotních parametrů bývá problém s přesností měřených údajů, ale zdá se, že Samsung našel způsob, jak se s tím vypořádat.

Pro výrobu plošných spojů, které budou základem nového nositelného zařízení jihokorejského výrobce, Samsung vsadil na spolupráci s japonskou společností Meiko. Ta už se dříve osvědčila jako dodavatel komponent pro smartphony Galaxy S23.

V tuto chvíli Samsung testuje pevné a flexibilní obvody. O přesném formátu chytrého prstenu se zatím nehovoří, ale podle nejnovějších informací jsou ambice výrobce vysoké. Zařízení by údajně mělo poskytovat přesnější údaje o zdravotním stavu uživatele než chytré hodinky Galaxy Watch. Zatím ale není známo, zda vůbec Samsung přistoupí k masové produkci Galaxy Ringu.

Galaxy Ring půjde propojit s headsetem a AR brýlemi

Z přihlášeného patentu je také patrné, že by prsten mohl být integrován s náhlavními soupravami a brýlemi pro rozšířenou realitu od společnosti Samsung. Jedním z největších problémů chytrých prstenů je ale to, že jejich velikost musí být přizpůsobena přesně na míru nositeli.

Pokud je prsten příliš volný, mohou být naměřené hodnoty nepřesné, a to v důsledku chybného záznamu průtoku krve. Prsten ale nesmí být ani příliš těsný, jinak by mohl být pro uživatele nepohodlný.

Možným řešením tohoto problému by mohla být nastavitelná deska s obvody, která by uživatelům umožnila přizpůsobit velikost prstenu podle vlastních potřeb.

Zůstává ale otázkou, zda se Samsung vůbec rozhodne přistoupit k výrobě chytrého prstenu v širším měřítku. Očekávané Galaxy Watch 6 mají být vybaveny celou řadou zdravotních funkcí, zatímco Galaxy Ring zdá se nabízí pouze některé. Obě zařízení by se tak mohla příliš překrývat a jejich současné nošení by pro zákazníky mohlo být nadbytečné.

Zdroj: Android Central


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme