Bonusem novinky by navíc měla být možnost spárovat Galaxy Ring s připravovaným headsetem Samsung AR.
Patenty jihokorejského výrobce, které byly přihlášeny už dříve v roce 2022, zobrazují chytrý prsten se senzory EKG a saturace krve kyslíkem. U měření zdravotních parametrů bývá problém s přesností měřených údajů, ale zdá se, že Samsung našel způsob, jak se s tím vypořádat.
Pro výrobu plošných spojů, které budou základem nového nositelného zařízení jihokorejského výrobce, Samsung vsadil na spolupráci s japonskou společností Meiko. Ta už se dříve osvědčila jako dodavatel komponent pro smartphony Galaxy S23.
V tuto chvíli Samsung testuje pevné a flexibilní obvody. O přesném formátu chytrého prstenu se zatím nehovoří, ale podle nejnovějších informací jsou ambice výrobce vysoké. Zařízení by údajně mělo poskytovat přesnější údaje o zdravotním stavu uživatele než chytré hodinky Galaxy Watch. Zatím ale není známo, zda vůbec Samsung přistoupí k masové produkci Galaxy Ringu.
Galaxy Ring půjde propojit s headsetem a AR brýlemi
Z přihlášeného patentu je také patrné, že by prsten mohl být integrován s náhlavními soupravami a brýlemi pro rozšířenou realitu od společnosti Samsung. Jedním z největších problémů chytrých prstenů je ale to, že jejich velikost musí být přizpůsobena přesně na míru nositeli.
Pokud je prsten příliš volný, mohou být naměřené hodnoty nepřesné, a to v důsledku chybného záznamu průtoku krve. Prsten ale nesmí být ani příliš těsný, jinak by mohl být pro uživatele nepohodlný.
Možným řešením tohoto problému by mohla být nastavitelná deska s obvody, která by uživatelům umožnila přizpůsobit velikost prstenu podle vlastních potřeb.
Zůstává ale otázkou, zda se Samsung vůbec rozhodne přistoupit k výrobě chytrého prstenu v širším měřítku. Očekávané Galaxy Watch 6 mají být vybaveny celou řadou zdravotních funkcí, zatímco Galaxy Ring zdá se nabízí pouze některé. Obě zařízení by se tak mohla příliš překrývat a jejich současné nošení by pro zákazníky mohlo být nadbytečné.
Zdroj: Android Central