Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Android 15 přinese důležitou novinku: tuto funkci by si měl aktivovat každý

Jiří Palyza 07.04.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Google připravuje pro nejnovější verzi svého mobilního systému zajímavou funkci, která by měla uživatelům usnadnit skrývání citlivého obsahu v chytrých telefonech.

Internetová společnost se připravuje na vydání nové verze systému Android 15, jejíž uvolnění se očekává na konci roku. Jednou z nejzajímavějších novinek je funkce "Private Space", která vytváří oddělené uzamykatelné prostředí pro aplikace. Ty půjde kdykoliv skrýt včetně jejich oznámení. Nyní je známo více podrobností o nastavení a funkčnosti soukromého prostoru.

Nové detaily o připravované funkci "Private Space" se objevily po vydání beta verze 2.1 Android 14 QPR3 na začátku tohoto týdne. Vývojáři přepracovali systém nastavení. Jeho proces nyní poskytuje více informací o funkci a doporučuje vytvoření nového účtu Google, který je určen speciálně pro soukromý prostor.

Google klade větší důraz na soukromí: jak je "Private Space" nastaven?
 

Postup nastavení prostředí private space v Androidu
Nejnovější beta verze systému Androidu 14 naznačuje, jak by měla novinka vypadat.
Zdroj: Android Authority / Mishaal Rahman

V prvním kroku procesu nastavení je uživatel informován, že si nemusí samostatně instalovat aplikační platformu Obchod Play, protože je už instalována předem jako součást vytvoření soukromého prostoru "Private Space". Uživatel je také upozorněn, že soukromý prostor nelze přenést do jiného zařízení a v případě změny je nutné jej nastavit znovu.

Dále je uživatel informován, že "Private Space" nelze považovat za zcela nedobytný. Přístup k němu je možný připojením smartphonu k počítači nebo instalací škodlivé aplikace. To by také mohlo být důvodem, proč se při navazování spojení s počítačem systém Android nyní pokouší ověřit identitu uživatele.

Mohlo by vás zajímat

V druhém kroku proces nastavení doporučuje vytvořit nový účet Google, což je důležité pro udržení dat v soukromí. V opačném případě může dojít ke zveřejnění některých aktivit a dat mimo soukromou oblast. Mohlo by se jednat o synchronizované fotografie, soubory, e-maily, kontakty, položky v kalendáři a další podobné informace. Pak jde také o historii stahování aplikací a související doporučení, historii prohlížeče, záložek a uložených hesel, a nakonec i navrhovaný obsah, související s aktivitami uživatele v aplikacích, uchovávaných v "Private Space".

Na závěr procesu nastavení budete dotázáni, zda chcete používat pro odemknutí "Private Space" stávající zámek obrazovky, nebo zvolit novou metodu. Pokud se rozhodnete pro obnovu nastavení, můžete si vytvořit nový PIN kód, gesto, heslo, nebo registrovat otisk prstu. Tyto nastavené možnosti ověření vám poté "Private Space" ve vašem smartphonu zpřístupní.

Zdroj: Android Authority
 

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud