Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Android ve Windows: tři nejlepší emulátory

Jiří Palyza 05.05.2021

Emulátory Androidu umožňují přenést populární operační systém pro chytré telefony do počítače. Můžete tak snadno používat své oblíbené aplikace a hry v počítači se systémem Windows. Podíváme se na tři schopné zástupce, které vás nezklamou.

Emulátory Androidu: těžké dilema volby

Emulátorů, prostřednictvím kterých můžete simulovat systém Android pod Windows, existuje celá řada. Zejména známější softwarové nástroje ale mají i své nevýhody:

– V případě Bluestacks je lepší platit měsíční předplatné, pokud se nechcete vystavit denní masáži reklamami. Google účet je povinnost.

– Andy čelí podezření, že instaluje nežádoucí cryptominery, které využívají výpočetní výkon počítače a odesílají z něj data.

– Android Studio od společnosti Google je složité a těžkopádně konfigurovatelné vývojové prostředí aplikací pro Android.

– Vývojáři programů Remix OS Player a AMIDuOS práce na svých emulátorech Androidu ukončili.

Naštěstí stále existují programy, které umožňují používat aplikace a hry pro systém Android ve Windows bez větší námahy. Patří k nim tři jednoduché a bezplatné emulátory: MEmu, KOPlayer a NoxPlayer.

Emulátor MEmu: bezplatný a snadno použitelný

memu

Vzhled prostředí MEmu po instalaci. | Zdroj: MEmu

Emulátor Androidu MEmu od společnosti Microvirt umožňuje na počítači se systémem Windows spouštět aplikace a hry z obsaženého Obchodu Play i externí soubory APK. Hry lze snadno ovládat myší a klávesnicí, což vám dává výhodu mezi soupeři.

Emulátor nabízí nástroj pro nastavení klávesových zkratek. To umožňuje simulovat typické ovládání systému Android, jako je přejetí prstem po displeji (swipe), naklonění smartphonu nebo klepnutí na obrazovku. V aplikaci MEmu můžete stisknutím jediného tlačítka vytvářet snímky obrazovky her a aplikací.

Virustotal upozorňuje na možná bezpečnostní rizika v on-line instalátoru. Doporučujeme proto off-line instalator: https://www.memuplay.com/download-memu-on-pc.html?from=offline_installer

memu-logo

MEmu 7.5.0

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Použijte bezplatný „MEmu Emulator“ k simulaci tabletu se systémem Android 7.1 na počítači s Windows, navíc se skvělými speciálními funkcemi.

Memuplay.com

 

Genymotion: emulátor androidu pro vývojáře

genymotion

Pro soukromé účely lze emulátor Genymotion používat zdarma. | Zdroj: Genymotion

Genymotion je vyspělý emulátor Androidu pro Windows založený na VirtualBoxu, který může přesvědčit svou poměrně vysokou rychlostí. Emulátor je určen především vývojářům, kteří jej mohou používat k testování a prezentaci svých aplikací, ale instalace se vyplatí i soukromým uživatelům. V placené verzi je možné používat i virtuální androidové zařízení v cloudu.

S Genymotion si můžete vyzkoušet Android, i když jinak zařízení s Androidem nepoužíváte. Vzhledem k tomu, že androidové hry v emulátoru běží svižně, můžete si zdarma nainstalovat některé tituly, které by jinak ve verzích pro PC stály peníze.

genymotion-logo

Genymotion 3.2.1 Personal Edition

CHIP hodnotí Dobrý

Genymotion je extrémně rychlý a s omezenými možnostmi bezplatný emulátor Androidu založený na VirtualBoxu.

Genymotion.com

 

NoxPlayer: Propracovaný emulátor systému Android

nox

Emulátor NoxPlayer s neomezenými možnostmi. | Zdroj: NoxPlayer

NoxPlayer emuluje systém Android, ve které si snadno můžete na počítači zahrát oblíbené hry ze smartphonu. Můžete instalovat a spouštět aplikace z Obchodu Play i balíky APK. NoxPlayer umožňuje plynulé hraní a lze jej spustit i na počítačích se systémem Windows XP.

Program dokáže předstírat aplikacím libovolnou polohu, a to prostřednictvím odpovídající funkce pro její určování. Pokud chcete nahrávat videa z aplikací, můžete se spolehnout na integrovanou funkci screencast.

nox-logo

Nox App Player 7.0.1

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný emulátor systému Android, který vám umožní snadno používat mobilní aplikace v počítači se systémem Windows.

Bignox.com

 

Tři uvedené programy umožňují nejen spouštět v systému Windows aplikace a hry, které byly naprogramovány pro Android. Často také pracují rychleji a snadněji, než na chytrém telefonu.

Emulátory ale nejsou vhodné pro hry a aplikace z oblasti rozšířené reality (například Pokemon Go a Ingress). Není také možné využívat aplikace, které povinně vyžadují telefonní číslo karty SIM. Ale i přesto poskytují propracované emulátory Androidu ve Windows spoustu zábavy.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme