Přejít k hlavnímu obsahu

ANGLIČTINA za 30 dní - díl 1.

Martin Kučera 28.10.2013

Určitě nejste sami, kdo se pere s angličtinou celý život. Není teď správný okamžik pro start vaší výuky? Nikdy není pozdě začít, chce to jen silnou vůli. Chip DVD postupně přinese tři výukové CD s výukou angličtiny, které by pro vás mohly být tím správným nástrojem na procvičení slovíček, gramatiky a výslovnosti. * Uveřejněno na Chip DVD 11/13

box-aj250 Cizí jazyk je pro pochopení obsahu textu nebo při komunikaci pro každého člověka problém. Samozřejmě dnes přicházejí na pomoc různé elektronické verze překladačů, ale není nad to se spoléhat především na své vlastní znalosti. Angličtina nás obklopuje doslova na každém kroku a se zaváděním její výuky od prvních tříd základních škol se její používání dostává stále více i do běžného života. Abyste nezůstali pozadu, je nutné se neustále vzdělávat nebo své znalosti alespoň procvičovat. Jazyky je možné se učit v každém věku a výuková CD ANGLIČTINA za 30 dní vám v tom mohou výrazně pomoct. Výuka je rozdělena na 3 CD a vždy rozvržena do 30 lekcí. Výrobce doporučuje zvládnout jednu lekci za jeden den, takže pokud budete pilní, teoreticky byste mohli už letošní nový rok oslavit přáním „Happy New Year“. V každé lekci najdete text, výrazy, slovíčka, gramatiku, obraty, fráze, konverzaci, cvičení a testy. Slovíčka a věty jsou namluveny rodilými mluvčími. Cokoli si lze vytisknout – cvičení se správnými řešeními nebo i bez nich. Pro snazší pochopení výuky je vše také v češtině.

Na Chip DVD najdete první CD ze tříčlenné série výukového titulu ANGLIČTINA za 30 dní. Jde o plnou verzi v ceně 79 Kč. Další CD najdete na Chip DVD 12/2013 a 01/2014.

  • Uveřejněno na Chip DVD 11/13
  • Plná verze programu
  • Info: www.dokup.cz
  • Jazyk: česky/anglicky
  • OS: Win XP/Vista/7/8 (32/64 bit)
  • Bez registrace
obr-01

Angličtina za 30 dní: První výukové CD. Další budou následovat v Chipu 12/2013 a 01/2014.

Obsah CD je rozdělen do 30 tématických lekcí. Na začátku každé lekce jsou jednoduché věty/fráze s novými slovy, které je potřeba si osvojit. V každé lekci také najdete gramatickou část. Důležitá slova jsou ozvučena. Poznáte je podle toho, že jsou podtržena. Stačí na ně kliknout myší a nahrávka se přehraje. Pokud chcete spustit postupné přehrávání všech úvodních vět, stiskněte obrázek studenta s mikrofonem. Dále následují fráze k procvičování, které jsou zpravidla ozvučeny a doplňovačky s vynechanými slovy, která je potřeba správně určit. Za větami jsou značky křížků, které skrývají nahrávku správného slova a nahrávku celé doplněné věty. Pokud jde o překlady do angličtiny, skrývá značka křížku správné řešení. Pokud jsou zadáním anglické věty, přehraje první křížek zadání, druhý správné řešení. Na konci lekcí najdete část, ve které se podle pokynů tvoří věty. Program ovšem neumožňuje řešit cvičení na počítači, pro tyto potřeby je potřeba si cvičení vytisknout.

Každé cvičení obsahuje české pokyny a nápovědu, jak pokračovat, aby výuka jazyka byla co nejefektivnější. Celé lekce je možné si vytisknout pro procvičování mimo počítač a to jak bez doplněných odpovědí, tak i kompletně s českými pokyny. Tisk se provede stisknutím obrázku s tiskárnou nebo pomocí Ctrl+P. Návrat z tiskového náhledu provedete klávesou Esc.

obr-02

Především funkčnost: Výukové rozhraní obsahuje nezbytné vysvětlení problému v českém jazyce.

Výukové tituly ANGLIČTINA za 30 dní určitě nejsou nejnovějším mutimediálním hitem pro výuku jazyků a v dnešní době tabletů a on-line služeb mohou působit staromódně. Ovšem nutno jim přiznat dobré rozdělení výukové látky na lekce a bezproblémové ovládání s českou nápovědu, což u většiny převzaných moderních výukových titulů bohužel chybí.

Licence produktu je určena pro nekomerční použití, ovšem umožňuje každému nakopírovat CD na všechny domácí počítače nebo výuku spouštět po lokální síti. Výrobce nabízí na e-shopu www.dokup.cz širokou paletu dalších výukových titulů. V nabídce najdete vedle angličtiny a němčiny i CD a DVD s matematikou,  fyzikou nebo chemií. Zajímavé jsou i filmové kolekce Velký svět techniky, Nejkrásnější automobily světa, Nejkrásnější místa světa a další. 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud