Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Anketa zná své vítěze

redakce 25.01.2012

Celkem 51 telefonů a tabletů 16 značek se utkalo ve čtyřech kategoriích ankety o nejoblíbenější zařízení se systémem Android. Vítězné modely vzešly z hlasů českých uživatelů internetu.

Výsledky historicky prvního ročníku ankety Android roku o nejlepší Android telefony a tablety byly vyhlášeny 19. ledna 2012 na galavečeru v pražském kongresovém centru U Hájků.
Anketa Android roku, jejímž cílem je zviditelnit uživatelsky oblíbené modely telefonů a tabletů se systémem Android na českém trhu, probíhala od 1. 12. 2011 do 31. 12. 2011. Do jejího průběhu se mohla zapojit široká veřejnost skrze internetové hlasování na adrese www.androidroku.cz. Do ankety bylo takto zasláno celkem 30 674 platných hlasů.
Telefony bojovaly o přízeň uživatelů ve třech kategoriích – Top Android smartphone, Android smartphone a Kompaktní Android. Čtvrtou, samostatnou kategorii, tvořily Android tablety. 
V nejsledovanější kategorii Top Android smartphone se střetly telefony určené pro uživatele, kteří se nebojí připlatit si za nejlepší technické parametry aktuálně dostupné na trhu. Cena těchto zařízení se pohybuje od 10 tisíc korun a výše. Nabízí opravdu to nejlepší ve svém segmentu. Po tomto typu telefonů nejčastěji sáhnou manažeři, ředitelé firem, geekové nebo fajnšmekři, kteří od svého telefonu vyžadují maximum. 
 

Samsung Nexus S
Samsung Nexus S
Konečné pořadí v kategorii Top Android smartphone:


   Samsung Galaxy S II
   Google Galaxy Nexus
   Samsung Galaxy Note
   HTC Sensation
   Sony Ericsson Xperia Arc S

Své zástupce našla také kategorie Android smartphone. V této kategorii se řadí Android telefony, které bychom mohli nazvat zlatou střední cestou. Jsou určeny pro většinu uživatelů, kterým nabízí vše, co byste mohli od telefonu s Androidem potřebovat. Telefony zpravidla poskytují atraktivní design, větší displej, kvalitní fotoaparát a dostatečně výkonný hardware, na kterém si zahrajete i náročnější hry. Zástupci kategorie se pohybují od 5 tisíc do 10 tisíc korun.
 

Konečné pořadí v kategorii Android smartphone:

   Samsung Nexus S
   Samsung Galaxy Ace
   Sony Ericsson Xperia Ray
   HTC Wildfire S
   Samsung Galaxy W
 
Pro mnohé uživatele ale nejsou telefony jen výkon a vzhled, jak ukazuje kategorie „Kompaktní Android“. Do té patří telefony vhodné pro začínající uživatele, kteří se s Androidem teprve seznamují nebo nechtějí příliš utrácet. Telefony se pohybují do hranice 5 tisíc korun a přitom nabízí většinu vymožeností systému Android, jako datovou konektivitu, navigaci, synchronizaci e-mailů a sociálních služeb, multimédia a mnoho dalšího. 
 

Konečné pořadí v kategorii Kompaktní Android:

   Sony Ericsson Xperia Mini Pro
   Sony Ericsson Xperia Mini
   Samsung Galaxy Mini
   Samsung Galaxy Gio
   HTC Explorer
 
Poslední, speciální kategorii, tvoří Android tablety. Tablety jsou poměrně mladým segmentem trhu, který je zaměřen především na pohodlnou konzumaci obsahu – filmy, e-maily, fotky, knihy, internet. Díky svému výkonu a kompaktnímu provedení se tablety těší velké oblibě a setkáváme se s nimi mnohem častěji i jako s náhradou za počítače, například v práci, ve škole a v dalších aktivitách, kde potřebujeme snadno přenosnou výpočetní sílu a jako bonus dotykovou obrazovkou.

Konečné pořadí v kategorii Android tablet:

   Samsung Galaxy Tab 10.1
   Asus Eee Pad Transformer
   Samsung Galaxy Tab 8.9
   Motorola XOOM
   Lenovo ThinkPad
 
Anketu Android roku 2011 pořádá portál SvětAndroida.cz ve spolupráci s MojAndroid.sk.  Generálním partnerem ankety Android roku 2011 je Vodafone. Partnery ankety jsou společnosti Acer, Asus, HTC, Huawei, Nvidia, Samsung, Sony Ericsson. Mediálními partnery ankety jsou Extra PC, Heuréka, Chip, LEVEL, Mediář.cz, Počítač pro každého, Smartmania.cz, 100+1 Zahraniční zajímavosti.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud