Přejít k hlavnímu obsahu

Ant Download Manager

Martin Kučera 23.07.2018

Ant Download Manager výrazně zrychluje stahování dat z internetu využitím paralelních připojení ke zdrojovému serveru. Ale nabídne i mnohem více. ("Plná verze - Chip 08/2018.")

Stahujete z internetu velká množství dat a chcete mít všechny downloady pod kontrolou? Použijte šikovného správce stahování s dlouhou řadou funkcí.

 Mohlo by se zdát, že sláva programů na správu a zrychlení stahování definitivně pohasla s ústupem pomalého vytáčeného internetového připojení a nástupem vysokorychlostních internetových přípojek. Není to ale tak docela pravdou. Rychlost stahování dat totiž nezávisí jen na šířce pásma vašeho připojení k internetu, ale také na nastavení webových serverů, ze kterých data stahujete. Proto se vám i v současné době může hodit aplikace Ant Download Manager, která pro každé stahování sestaví hned několik paralelních připojení a dokáže tak výrazně urychlit především stahování skutečně velkých souborů. Ant Download Manager ale umí ještě mnohem víc, například i stahovat videa z YouTube a dalších videoserverů do požadovaného formátu, nebo třeba ukládat pouze zvukovou stopu z hudebních videoklipů či koncertních videí. Stahování dat přes Ant Download Manager je maximálně automatizované a komfortní.

  • Jazyk: anglicky, slovensky
  • Windows Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Plnou verzi programu Ant Download Manager můžete používat bez funkčních nebo časových omezení, ale bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena časově neomezené licence programu Ant Download Manager je necelých 600 korun.

Jestliže povolíte doplněk aplikace Ant Download Manager v internetovém prohlížeči, bude program automaticky detekovat odkazy na stahované soubory a pomůže vám s rychlejším stahováním dat z internetu. Ant Download Manager zrychluje stahování využitím několika paralelních připojení a dokáže i navázat přerušené stahování. Pokud pro vás není dostatečným lákadlem rychlejší stahování dat z internetu, mohla by se vám líbit funkce na stahování videí z YouTube a dalších podobných videoserverů (bohužel ale nikoli z iVysílání České televize). Ant Download Manager automaticky detekuje video ke stažení a nabídne vám výběr z formátů pro jeho uložení. Program Ant Download Manager má obrovské množství různých nastavení, kterým se ale nemusíte nutně probírat. Abyste ale stahováním většího množství souborů úplně nezablokovali svoje internetové připojení, ohlídejte si maximální počet současných stahování a nejvyšší rychlost stahování na jedno vlákno.

Program Ant Download Manager se integruje se všemi běžnými internetovými prohlížeči, jako jsou například Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera, Vivaldi a další, nespolupracuje ale s prohlížečem Microsoft Edge, který je nastaven jako výchozí v operačním systému Windows 10. Pokud chcete ve Windows 10 Ant Download Manager používat, instalujte si třeba Chrome a v Nastavení jej pod nabídkou »Aplikace | Výchozí aplikace« určete jako výchozí internetový prohlížeč.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2018

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud