Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Aplikace Office Web Apps v češtině

redakce 18.10.2010

Společnost Microsoft dnes představila webové aplikace Office Web Apps v českém jazyce. Jde o online verze kancelářských aplikací Microsoft Word, Excel, PowerPoint a OneNote, které umožňují vytvářet, zobrazovat a upravovat dokumenty aplikací Office přímo z webového prohlížeče prakticky odkudkoliv.

K dispozici jsou zdarma všem majitelům sad Microsoft Office 2010 a rovněž všem, kdo používají služby Windows Live, tedy například uživatelům účtu Hotmail na adrese www.hotmail.cz.
 „Online verze našich kancelářských aplikací Office Web Apps se těší velké oblibě. Za prvních sto dnů od jejich červnového uvedení na světový trh je začalo používat přes 20 milionů uživatelů. Pracovat se svými dokumenty zdarma v českých webových aplikacích Office mohou nyní i uživatelé u nás,“ říká Petr Bobek, produktový manažer divize Information Worker ve společnosti Microsoft.  
Aplikace Office Web Apps jsou funkčně odlehčené webové verze kancelářských aplikací známých z běžné sady Microsoft Office 2010. Například Word Web App obsahuje formátování písma a odstavců, možnost vložit tabulku nebo obrázek, nástroje kontroly českého pravopisu a další. Excel Web App umožňuje pracovat s grafy, podmíněným formátováním i s novou funkcí minigrafy.
S aplikací PowerPoint Web App lze využít funkce přidávání a odstraňování snímků, formátování písma a odstavců nebo vkládání obrázků či používání stylů. OneNote Web App umožňuje snadno uspořádávat poznámky s využitím různých funkcí včetně značek, stylů textu nebo automatických oprav.
Pomocí aplikací Office Web Apps lze také snadno spolupracovat se členy týmu s využitím webového úložiště SkyDrive, které nabízí možnost sdílení uložených souborů. Výhodou Office Web Apps je také vysoká věrnost zobrazení dokumentů a uživatelské rozhraní s takzvaným pásem karet, které je znám z běžných aplikací Microsoft Office. Pokud uživatel nenajde požadovaný nástroj v aplikacích Office Web Apps, jediným kliknutím může otevřít soubor v odpovídající aplikaci funkčně bohatší sady Office nainstalované na svém počítači.
Office Web Apps mohou používat zdarma uživatelé sad Microsoft Office 2010 a rovněž registrovaní uživatelé služeb Windows Live. Vedle nich mohou používat zdarma také e-mailový účet Hotmail, který umožňuje správu více účtů, kontaktů i kalendářů na jediném místě. Uživatelé mohou rovněž bezplatně používat aplikace zahrnuté v balíčku Windows Live Essentials 2011, který Microsoft představil na začátku října. 

Pro správné fungování Web Apps je prozatím nutná přítomnost sady Microsoft Office 2010 na vašem počítači, volně pro všechny uživatele budou Web Apps uvolněny v prosinci 2010.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme