Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Apple zase zpřísňuje: Pro uživatelé zařízení Apple TV je teď iPhone povinný

Josef Mika 18.01.2023

Používání Apple TV je stále složitější. S novou aktualizací systému se diváci setkávají s novými omezeními a ke zprovoznění potřebují iPhone.

Každý, kdo vlastní chytré hodinky, potřebuje k jejich používání iPhone. Jak uvádí server 9to5Mac, nyní má být těsněji spjata s ekosystémem Apple další služba.

Až donedávna mohli uživatelé používat Apple TV zcela nezávisle na ostatních zařízeních Apple. Streamovací zařízení fungovalo tedy nezávisle. To už neplatí. Od nedávné aktualizace tvOS musí mít uživatelé iPhone nebo iPad, aby mohli přijmout podmínky služby iCloud. Na jednom z těchto zařízení je také nutné aktualizovat nastavení Apple ID. To znamená, že vám nestačí už ani MacBook.

Potřebujete iPhone: Apple TV už není nezávislé zařízení

Uživatelé mohou stále většinu věcí provádět i nezávisle na ostatních zařízeních: Například instalace aplikací a nákupy. Správu Apple ID lze i nadále provádět prostřednictvím webového prohlížeče. Od systému tvOS 16 však některé úkoly už nezvládnete bez zařízení se systémem iOS.

Uživatelé na Twitteru upozorňují na poněkud frustrující omezení Apple TV: „Vlastním Apple TV. Nevlastním žádné jiné zařízení Apple. Ani jedno. Při každém spuštění Apple TV se zobrazí tato výzva. Co mám teď dělat?“

Protože Apple TV neumožňuje uživatelům přijmout podmínky jako obvykle, musí si zakoupit zařízení se systémem iOS. Apple TV proto už nelze považovat za samostatné zařízení.

Zdroj: 9to5mac.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud