Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Aspirace na nejvyšší třídu

redakce 27.06.2012

Asus uvádí na trh 24“ LCD monitor s Full HD rozlišením a IPS panelem. Nabízí širokou škálu videovstupů, výškově nastavitelný a otočný stojan a navíc i USB 3.0 hub. Je určen pro náročné zákazníky a bude stát 9 990 Kč.

 

Monitory PA248Q mají podle výrobce vysoce věrné barvy a jsou kalibrovány tak, aby byly odchylky barev co nejmenší, s hodnotou Delta E méně než 5. Monitor umožňuje libovolné úpravy odstínu a sytosti s nezávislým nastavením červené, zelené, modré, azurové, purpurové a žluté barvy. Doba odezvy pouhých 6 ms zajišťuje velmi plynulé zobrazení, takže sledování filmů i hraní her se obejde bez rušivého trhání či zpožďování obrazu.

PA248Q je prvním monitorem, který je vybaven čtyřmi porty USB 3.0. Uživatelé mohou snadno připojit svá externí zařízení a využívat datové přenosy, které jsou v porovnání s předchozím standardem USB 2.0 až 10krát rychlejší. Ve výbavě modelu PA248Q nechybí ani řada dalších konektorů a rozhraní, včetně DisplayPort, HDMI, DVI a D-sub. Monitor PA248Q lze rovněž využít v konfiguracích se dvěma nebo třemi monitory současně.

Monitor PA248Q je vybaven speciální funkcí QuickFit Virtual Scale, která pochází z dílny společnosti Asus. Umožňuje zobrazit náhled fotografie či dokumentu v jejich reálné velikosti. QuickFit Virtual Scale podporuje formát A4, letter a rozměry 8" × 10", 5" × 7", 4" × 6", 3" × 5" a 2" × 2". Nechybí možnost zarovnání nebo pomocná měřítka v centimetrech či palcích. Funkci QuickFit lze snadno aktivovat speciálním tlačítkem. S monitorem PA248Q si navíc uživatelé mohou vybrat hned ze sedmi různých barev pozadí.

O optimalizovanou věrnost barev i zobrazení se stará technologie Asus Splendid Video Intelligence, která zpracovává obrazová data pomocí A/D převodníku. K vylepšení obrazu dochází úpravou ostrosti, barev a kontrastu. Nabízí rovněž šest přednastavených režimů (krajina, kino, standard, sRGB a dva uživatelské), které slouží k rychlé optimalizaci barevného podání podle aktuální situace.

K ovládání monitoru PA248Q, funkce QuickFit a k pohybu v OSD nabídkách slouží pětisměrné tlačítko, které připomíná joystick. Dvě speciální tlačítka slouží k rychlému přístupu k 10 nejčastěji využívaným funkcím OSD nabídky. Zásluhou funkcí Picture-in-Picture (PIP) a Picture-by-Picture (PBP) mohou uživatelé na jediném monitoru sledovat obrazy z různých zdrojů současně a mohou mezi nimi snadno přepínat, a to včetně zvuku.

Model PA248Q má ergonomické provedení - lze ho naklánět, překlápět, otáčet a měnit jeho výšku. Tento monitor již za svůj design získal ocenění prestižní reddot a IDEA (International Design Excellence Awards).

 

Technické parametry

Velikost a typ panelu

24,1" (61,13 cm) širokoúhlý (16:10) WLED/IPS

Skutečné rozlišení

1920 × 1200

Sytost barev (NTSC)

100% sRGB, 72% NTSC

Přesnost barev

∆E < 5 (sRGB)

Jas (Max.)

300 cd/m²

Asus Smart Contrast Ratio (ASCR)

50 000 000 : 1

Pozorovací úhly

178°(H) / 178°(V)

Počet barev

16,7 milionu

Doba odezvy

6 ms (šedá-šedá)

Technologie SPLENDID™ Video Intelligence

Ano (Kino, Krajina, sRGB, Standard a dva uživatelské režimy; 6 režimů)

QuickFit Virtual Scale

Dokument, Fotografie a pomocné mřížky a pravítka

Nastavení barev

Šestiosé nastavení (R,G,B,C,M,Y)

Picture-in-Picture/ Picture-by-Picture

Ano (PIP/ PBP)

Pětisměrné ovládací tlačítko

Ano

Přizpůsobitelné zkratky OSD

Dvě (výběr z 10 možností)

Vstupy/Výstupy

HDMI, DisplayPort, DVI-D, D-Sub, 3,5mm Mini-jack, 4 porty (USB 3.0)

Náklon/Otočení/Překlopení/Nastavení výšky

+20° až −5° / +60° až −60° / 90° (po směru hodinových ručiček) / 0 až 100 mm

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme