Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Asus na Computexu: 3D Blu-ray, monitor a AIO PC

redakce 08.06.2010

Společnost Asus představila na Computexu 3D Blu-ray přehrávač, 3D monitor, AIO PC s 24“ displejem a 3D zobrazením a řadu multimediálních novinek.

Asus EeeTop PC ET 24"": centrum domácí zábavy – nyní s 3D

Univerzální počítač ASUS EeeTop PC ET 24"" ukrývá ve svém těle řadu multimediálních funkcí a představuje variantu ke stolnímu PC, TV i stereo systému. Disponuje technologií Asus SonicMaster, která má nabízet lepší zvuk, než na jaký jsou uživateké u AIO PC zvyklí, včetně širšího frekvenčního rozsahu, čtyřnásobného limitu hlasitosti a nižší úrovně zkreslení zvuku. All-in-one počítač EeeTop PC ET 24"" je rovněž vybaven technologií, která umožňuje stiskem jediného tlačítka okamžitě zvýšit výkon procesoru. Díky tomu zvládá i nejnovější hry a náročný multitasking. EeeTop PC ET 24"" navíc přichází s funkcemi 3D umožňuje uživatelům vychutnat si stovky PC her, filmů a fotografií v plně stereoskopickém 3D. Kromě toho nabízí velmi rychlý přenos dat prostřednictvím rozhraní USB 3.0 (SuperSpeed) nebo Bluetooth 3.0.

 

LCD monitor VG236H 3D a optická mechanika BW-12B1LT Blu-ray 3D

Asus se veze na vlně zájmu o 3D a představil rovněž interní optickou Blu-ray mechaniku BW-12B1LT a LCD monitor VG236H 3D, které přinášejí třetí rozměr na stolní počítače. Filmy v rozlišení 720p lze zhlédnout ve 3D kvalitě zásluhou okamžitého převodu 2D obrazu na 3D stiskem jediného tlačítka na mechanice BW-12B1LT a dvojnásobné obnovovací frekvenci 120 Hz a 2ms odezvě monitoru VG236H. Mechanika BW-12B1LT dokáže zapisovat data až 12× rychlostí. Kromě toho nabízí jemné stereoskopické 3D vykreslování 2D filmů na monitoru VG236H či jiném displeji schopném zobrazení 3D obrazu.

 

Multidotykový monitor Asus VT22

Multidotykové funkce monitoru Asus VT22 jsou plně kompatibilní s gesty systému Windows 7 a umožňují intuitivní interakci s počítačem. Klikání, posouvání, přetahování a přibližování obrázků – to vše lze provádět prsty místo myši. Monitor VT22 nabízí také funkci ergonomického naklánění, díky níž může uživatel snadno nastavit úhel sklonu tak, jak mu nejlépe vyhovuje.

 

Asus Xonar Xense: zvuková karta a sluchátka pro hráče

Sada zvukové karty Asus Xonar Xense a sluchátek Sennheiser PC350 Xense Edition je výsledkem úzké spolupráce firem Asus a Sennheiser. Xonar Xense byla speciálně vyvinuta pro tato sluchátka a společně se budou i prodávat. Naprostá kompatibilita zaručuje, že během přenosu nedojde ke snížení kvality zvuku. Každý detail zvuku vytvořeného hardwarem zvukové karty je věrně reprodukován kvalitní technologií sluchátek. Efekt prostorového zvuku, navržený pro hraní akčních a RPG her, dokonce zesiluje drobné okolní zvuky, a tím zlepšuje orientaci ve hře. Funkce potlačení šumu, přesný poziční zvuk, účinné stínění proti elektromagnetickému záření, 6,5mm odolné studiové jacky, podpora technologie Dolby Headphone 5.1 a zvukové jádro Asus Xonar GX2.5 – to jsou hlavní přednosti této sestavy, kterou ocení nejen příznivci akčních a on-line her.

 

PC reproduktor Asus Cine5

Reproduktor Cine5 je prvním PC reproduktorem, který díky nové technologii „Embracing Sound Theatre HD“ nabízí přesný prostorový zvuk. Tato patentovaná technologie má vliv na prostorově úspornou integraci měničů reproduktoru Cine5 do jediného celku, takže nabízí samostatný 5kanálový výstup a umožňuje kvalitní reprodukci zvuku. Cine5 rovněž přetváří 2kanálový zvuk na 5kanálový, čímž při hraní her nebo sledování filmů na PC zajišťuje vícekanálový hi-fi zvuk. Další předností Cine5 je plug-and-play funkcionalita, takže nejsou potřeba žádné ovladače ani kalibrace.

 

Asus O!Play HD2 Media Player

Multimediální přehrávač Asus O!Play HD2 podporuje přehrávání řady multimediálních formátů a také rozhraní USB 3.0, zajišťující až desetkrát rychlejší přenosy dat v porovnání se stávajícími přehrávači využívajícími rozhraní USB 2.0. Je vybaven velkokapacitním 3,5” pevným diskem a podporou NAS, umožňujícími ukládání a přehrávání multimediálních souborů. Přehrávač O!Play HD2 se dodává s předinstalovaným prohlížečem Opera, který dokáže zprostředkovat živé on-line vysílání více než 20 tisíc rádiových stanic. Uživatelé mohou vyhledávat prostřednictvím Googlu, navštěvovat Facebook, zpravodajské weby či stahovat fotografie z aplikací Picasa a Flicker – to vše v pohodlí svého obýváku. Přehrávač Zařízení rovněž podporuje nekomprimovaný 7.1kanálový zvuk, který využívají filmy v Full HD rozlišení.

 

Asus Eee Media: snadný způsob stahování a prohlížení multimédií

Zařízení Asus Eee Media umožňuje snadné hledání, stahování a zobrazování multimédií na TV. Kromě toho, že disponuje plnohodnotným webovým prohlížečem a možnostmi peer-to-peer připojení, spotřebovává velmi malé množství energie (méně než 10 W se zapojeným pevným diskem), a proto se hodí ke stahování větších multimediálních souborů. Tento kapesní přehrávač podporuje většinu formátů videa, audia i fotografií. K dalším užitečným funkcím se řadí zobrazení času, informací o počasí a novinových titulků.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme