Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Asus NX90 – notebook se zvukem Bang & Olufsen

redakce 10.11.2010

Asus NX90 představuje jeden z největších a nejdražších notebooků značky Asus. Na první pohled nejzajímavějším prvkem jsou velké reproduktory umístěné vedle displeje, na jejichž zvuku spolupracovala firma Bang & Olufsen. Velký důraz byl kladen na vyleštěnost všech povrchů, prý jsou takové notebooky elegantnější. Jinak je to ale velmi výkonný stroj s procesorem Core i7, Blu-ray mechanikou a silnou grafickou kartou. Cena je stanovena na 64 990 Kč vč. DPH.

Kromě reproduktorů, které jakoby visí v prostoru vedle displeje a snadněji tak vytvářejí dojem prostorového zvuku je notebook zajímavý rovněž dvěma touchpady, umístěnými ne pod klávesnicí, ale po jejich stranách. Na tuto práci s touchpadem nejsme vůbec zvyklí. Na první pohled to možná nevypadá prakticky, protože se ruce při ovládání notebooku budou muset častěji pohybovat, ale možná si na to uživatelé zvyknou a možná to bude nakonec i zdravější. Inu, uvidíme, pokud se ukláže, že je tato novinka praktická, určitě se časem objeví i u levnějších notebooků. Na druhou stranu je pravda, že pokud chcete vedle klávesnice notebooku umístit dvojici touchpadů, musí být notebook vybaven opravdu ohromným displejem. Tak je tomu i v případě Asusu NX90, který je osazen 18,4“ – samozřejmě lesklým -displejem s rozlišením 1920 x 1080 bodů. Lesklého je toho na notebooku víc. Opěrka dlaní pod klávesnicí je vyleštěna tak, že funguje jako zrcadlo. Pro většinu uživatelů nepraktické, ale na designovém stolku to bude po přeleštění od otisků prstů možná vypadat hezky. Koneckonců se tím výrobce s designérem dokonce chlubí. „Chtěli jsme vyrobit produkt, který si budou lidé moci umístit doprostřed pokoje a těšit se i z pouhého pohledu na něj. Pro mě to není pouhý stroj, naším úkolem bylo stvořit styl, který by změnil pohled lidí na notebooky,“ říká o modelu NX90 návrhář David Lewis.

Nová zvuková technologie SonicMaster má podle výrobce nabídnout zvuk v širším rozsahu než je u notebooků běžné. Je pravda, že v porovnání s běžnými notebook zněl NX90 krásně, ale aby také ne, když reproduktory tvoří skoro stejně velkou plochu jako displej.

Na tiskové konferenci, která tuto horkou novinku poprvé přinesla na náš trh, vystoupila i česká „dýdžejka“ Ladida, která podle svých slov už notebook používá při svých performancích, protože jí vyhovuje obouručný styl ovládání notebooku prostřednictvím dvou touchpadů. Zdá se, že asi tuto novinku používala v roli „betatesterky“ již před jejím uvedením a prvním představením. Každopádně o notebooku řekla toto: „Notebook ASUS NX90 mi vyhovuje, protože se ovládáním podobá DJskému prostředí. Při vystoupeních v klubech na něm můžu pohodlně mixovat, na cestách zase mohu zásluhou kvalitních reproduktorů upravovat skladby bez sluchátek. S tak rychlým procesorem si dokážu představit stříhání videí a filmů. Nejenže NX90 na party okamžitě každého zaujme výrazným designem, ale pro mě je ještě důležitější, že ho mohu intuitivně ovládat oběma rukama, tak jak jsem zvyklá.“.

 

Model

ASUS NX90

Procesor

Procesor Intel® Core i7-740QM 1,73 GHz s technologií Turbo Boost až 2,93 GHz, 4 jádra

Operační systém

Windows 7 Ultimate 64bitový

Čipová sada

Mobile Intel HM55

Paměť

8 GB DDR3, standard 1066 MHz, 1333 MHz na NX90JQ

Displej

18,4palcový lesklý displej s LED podsvícením a Full HD rozlišením 1920 x 1080 bodů

Grafická karta

NVIDIA GeForce GT 335M s 1 GB DDR3 VRAM, NVIDIA Optimus technologie

Úložný prostor

1 TB (2x 500 GB), 7200 ot.

Optická mechanika

Štěrbinová Blu-ray combo

Kamera

Vestavěná 2megapixelová

Bezdrátový síťový adaptér

802.11 b/g/n

Bluetooth

v2.1 +EDR

Zvuk

Reproduktory, mikrofon, ASUS SonicMaster technologie, Bang & ICEpower

Čtečka karet

5 v 1 (SD, MMC, MS, MS-Pro, XD)

Porty

D-Sub, HDMI, 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, 1x E-Sata

Výbava

Hybridní TV tuner, 2x interaktivní touchpad

Baterie

6 článková, 5600 mAh,

Rozměry a hmotnost

530 mm × 280 mm × 30-36 mm

4,4 kg (se 6článkovou baterií)

Další software

Microsoft Office 2010 Starter, ASUS Express Gate

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme