Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Asus představil na IFA 2014 chytré hodinky ZenWatch

Michal Bareš 04.09.2014

Asus představil na berlínském veletrhu IFA své první nositelné zařízení. Hodinky ZenWatch běží na systému Android Wear od Googlu, který je vylepšen o rozhraní ZenUI od Asusu. Hodinky lze propojit s jakýmkoli smartphonem se systémem Android 4.3 a novějším. 

web-asus-zenwatch-03-nahled

Asus ZenWatch

ZenWatch sází na rozdíl od jiných výrobců na tradiční design hodinek a materiály, jako jsou nerezová ocel nebo řemínek z pravé kůže. Přístroj pohání procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz doplněný o 512 MB RAM a k dispozici je 4 GB úložného prostoru. Displej s úhlopříčkou 1,63 palce využívá technologii AMOLED a má rozlišení 320 × 320 bodů. Zatím nebylo oznámeno, kdy se hodinky ZenWatch dostanou na český trh, jejich cena v zahraničí bude 199 euro.

Asus ZenWatch využívá operační system Android Wear s rozhraním Asus ZenUI, které bylo vyvinuto speciálně pro tyto hodinky. Po spárování s chytrým telefonem hodinky zobrazují důležité informace, jako jsou příchozí hovory, zprávy, upozornění. Telefon díky tomu může zůstat v batohu nebo kapse.

Předností hodinek ZenWatch je elegantní design s důrazem na detail a kvalitní materiály. Hodinky se pohodlně nosí zásluhou měkkého řemínku z pravé kůže. Sklo se zakřivením 2.5D disponuje dotykovým panelem, který usnadňuje ovládání. Vzhled hodinek ZenWatch si uživatelé mohou softwarově přizpůsobit svým potřebám a stylu.

Funkce Watch Unlock umožňuje hodinky ZenWatch přeměnit na univerzální klíč, kterým mohou uživatelé rychle odemknout svůj telefon nebo tablet pouhým dotykem hodinek. S funkcí Tap Tap lze hodinkám snadno přiřadit oblíbenou ZenWatch službu, kterou spustí dvojité poklepání na displej hodinek.

Funkce Remote Camera otevírá nové možnosti fotografování tím, že umožňuje vzdáleně nastavit hledáček kamery ve smartphonu na hodinkách ZenWatch a fotit z nezvyklých pozic a úhlů.

Funkce Cover to Mute umožňuje snadno ztlumit příchozí hovor přikrytím hodinek dlaní, a vyhnout se tak situacím, kdy vyzvánění ruší ostatní. Cover to Mute lze využít i ke ztišení budíků.

Funkce Find My Phone pomáhá uživatelům najít telefon tak, že ho pomocí hodinek nechají vyzvánět. Pomocí aplikace Asus ZenWatch Manager ve smartphonu lze naopak najít ztracené hodinky ZenWatch, tím, že vibrují a blikají.

ZenWatch najdou využití i jako dálkové ovládání při firemních prezentacích nebo přednáškách. Hodinky zvládnou posunování snímků v prezentaci a zároveň sledují, kolik času od jejího začátku již uběhlo.

Díky integrovanému 9osému senzoru umožňují hodinky v kombinaci s aplikací Asus ZenUI Wellness monitorovat řadu statistik – měřit kroky, spálené kalorie, srdeční tep, dobu trvání určité aktivity, intenzitu cvičení nebo stupeň odpočinku. Uživatelé si mohou nastavit své osobní fitness cíle a pak sledovat svůj pokrok.

web-asus-zenwatch-01-nahled

Asus ZenWatch

 

Technické parametry:

Procesor

Qualcomm Snapdragon 400 s 1,2GHz CPU

Operační systém

Android Wear

Paměť a úložiště

512MB RAM

4GB EMMC

Displej

AMOLED 1,63 palců, 320×320, 278ppi dotykový

Čočka

2.5D zakřivení, sklo Corning Gorilla Glass 3

Senzor

9osý senzor, Bio senzor

Bluetooth

Bluetooth 4.0

USB Port

Micro USB na nabíjecí kolébce

Audio

vestavěný mikrofon

Baterie

Li-polymerová 1,4Wh

Voděodolnost

IP55

Barvy

Stříbrná a růžově zlatá

Hnědý kožený řemínek

Rozměry

50,6×39,8×7,9–9,4 mm

Hmotnost

Tělo: 50 g

Řemínek: 25 g


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme