Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Asus ROG Ares III - nejrychlejší vodou chlazená duální grafická karta na světě

Michal Bareš 24.09.2014

Asus představil limitovanou edici nejrychlejší vodou chlazené herní grafické karty na světě s označením Ares III. Štíhlou jednoslotovou kartu pohání dvojice GPU AMD Radeon Hawaii XT R9 290X, přetaktovaných na 1030 MHz a 8 GB GDDR5 s frekvencí 5000 MHz. Model ROG Ares III je v prodeji i v České republice za 41 999 Kč s DPH.

web-asus-rog-ares-iii-with-universal-fittings-nahled

Asus ROG Ares III

V testu 3DMark Fire Strike Extreme dosáhl Ares III v porovnání s kartou GTX Titan Z o 15 % vyšší rychlosti a o 33 % lepší snímkovací frekvence ve hře Battlefield 4. Novinka využívá prémiový, na míru vyrobený systém vodního chlazení a odolné komponenty Asus Super Alloy Power, které prodlužují její životnost.

Karta ROG Ares III zaujme designovými prvky a blokem vodního chlazení, který je vyroben přesně na míru. Novinka proto dosahuje o 25 % nižších provozních teplot než referenční karta R9 295X2. V testu Fire Strike Extreme běžela karta ROG Ares III o 15 % rychleji než karta GTX Titan Z. V rozlišení 4K Ultra High Definition (3840 × 2160) dokáže spustit hru Battlefield 4 se snímkovací frekvencí, která je vyšší dokonce o 33 %. Karta ROG Ares III byla vyrobena v limitovaném počtu pouhých 500 jednotlivě očíslovaných kusů, což z ní zároveň dělá sběratelský kousek.

Karta ROG Ares III je vybavena technologií Digi+ VRM (voltage-regulator module) s 16fázovým systémem napájení s pevným jádrem a kondenzátory Black Metallic japonské výroby s životností 10 tisíc hodin – to vše v porovnání s referenční 12fázovou kartou Radeon R9 295X snižuje napěťové rušení o 30 % a zvyšuje energetickou účinnost o 15 %, aniž by docházelo k rušivým zvukům a bzučení. Technologie Digi+ VRM rovněž rozšiřuje rozsah modulace napětí a zlepšuje celkovou stabilitu a potenciál pro přetaktování.

Karta ROG Ares III se dodává se softwarovým nástrojem GPU Tweak od společnosti Asus, s nímž mohou uživatelé dostat z grafické karty co nejvyšší výkon. GPU Tweak umožňuje v reálném čase přesně ovládat frekvenci, napětí nebo výkon ventilátorů prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní. Díky tomu je přetaktování velmi snadné a lze ho provádět naprosto bez obav.

Nástroj GPU Tweak a jeho funkce pro streamování rovněž umožňují sdílet dění na obrazovce přes internet v reálném čase – ostatní tak budou moci sledovat vaši hru živě z první ruky. Do streamovaného videa se dají navíc vložit název, posouvaný text, obrázky či statické záběry z webové kamery.

 

Technické parametry:

Název modelu

ARESIII-8GD5

Grafické jádro

AMD Radeon R9 290X ×2

Standard sběrnice

PCI Express 3.0

OpenGL

OpenGL 4.4

Grafická paměť

8 GB GDDR5

Takt jádra

1030 MHz

Takt paměti

5000 MHz

Rozhraní paměti

512bitové ×2

Digitální maximální rozlišení

4096 × 2160

DVI výstup

1× nativní Dual link DVI-D

Výstup HDMI

1× nativní HDMI

HDCP kompatibilní

Ano

DisplayPort

1× nativní DisplayPort 1.2

Přibalené adaptéry/kabely

3× napájecí kabel

1× odměna v podobě herního poukazu AMD Radeon Gold

2× připojovací závit G1/4

1× 8GB ROG USB flash disk

Přibalený software

Ovladače a utility Asus

GPU Tweak

Rozměry

5,67 × 11,81 palcůMáte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme