Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ASUS ROG Crosshair IV Formula

redakce 26.04.2010

High-endovou základní desku určenou pro procesory AMD s paticí AM3 (Phenom II /Athlon X4 /Athlon X3 /Athlon X2) uvedla společnost Asus. Deska spadá do modelové řady Republic of Gamers (ROG) a je tedy určena hlavně do herních sestav.

ASUS ROG Crosshair IV Formula nabízí několik nasdtandardních funkcí, jako jsou například ROG Connect pro okamžité ladění a sledování hry, rozhraní pro přetaktování Turbo Key II nebo technologie Core Unlocker a GameFirst. ROG Connect je vestavěný nástroj pro přetaktování, který dokáže maximalizovat benchmark skóre laděním a monitorováním ze vzdáleného PC nebo notebooku přes USB rozhraní. Tímto způsobem mohou uživatelé přetaktovávat při testování, takže všechny zdroje zůstávají k dispozici pro vylepšení výkonu. ROG Connect také slouží jako hloubkové monitorovací zařízení – herní nadšenci mohou lehce získávat údaje a sledovat, jaký účinek mají různé mody na jejich systém.

Technologie Core Unlocker umožňuje zvýšit hodnotu a výkon herních sestav. Jak je známo, u řady procesorů bývají při výrobě deaktivována jádra. A právě tato jádra Core Unlocker znovu aktivuje. Uživatelům stačí stisknout tlačítko na desce a ta AMD CPU umístěný v patici oskenuje a vyhledá nečinná jádra. Z dvoujádrových procesorů se tímto způsobem mohou stát troj- nebo čtyřjádrové, což přináší zvýšení výkonu. Čím více jader je k dispozici, tím větší je rozsah přetaktování.

Crosshair IV Formula nabízí nejnovější verzi funkce Turbo Key II, která automaticky provádí rozsáhlá přetaktování, zjišťuje možnosti hardwaru, testuje je a zajišťuje tím stabilitu. Jediné, co musí uživatelé udělat, je stisknout na desce tlačítko pro přetaktování.

Hraní v režimu multiplayer se již dnes stalo standardem - hráči požadují bezproblémové připojení a nepřetržitou akci. Realitou však je, že mnozí stále nemají optimální širokopásmové připojení, a proto ASUS vytvořil GameFirst. Toto chytré řešení pracuje se síťovým propojením, upřednostňuje šířku pásma, eliminuje lagování a snižuje dobu odezvy. Herní aplikacím je umožněn prioritní přístup ke zdrojům na úrovni hardwaru a online hra se stává rychlejší a plynulejší. Zároveň mohou další aplikace pracovat na pozadí, aniž by odčerpávaly rychlost důležitějším probíhajícím úlohám.

Základní deska je vybavena šesti SATA 6 GB/s, třemi SATA 3GB/s konektory a obsahuje i dva porty USB 3.0. Ozvučení má na starosti integrovaná zvuková karta SupremeFX X-Fi, plně kompatibilní s EAX 4.0. Cena desky se pohybuje okolo 5 000 Kč vč. DPH.

 

Model

ROG Crosshair IV Formula

CPU

Procesory AMD socket AM3 Phenom II /Athlon X4 /Athlon X3 /Athlon X2

Čipová sada

AMD 890FX

Systémová sběrnice

až 5200 MT/s HyperTransport 3.0

Paměť

4 x DIMM, dual channel, až 16GB

DDR3 1866 (OC)/1600(OC)/1333/1066MHz

Rozšiřující sloty

3 x PCIe 2.0 x16 sloty(@ dual x16, triple @ x16, x8, x8) s technologií ATI CrossFireX

1 x PCIe 2.0 x4

2 x PCI 2.2

Úložiště

6 x SATA 6Gb/s with RAID 0, 1, 5, 10

1 x SATA 3Gb/s

1 x eSATA 3Gb/s

LAN

Marvell Gigabit LAN

Audio

SupremeFX X-Fi 8-kanálová integrovaná zvuková karta s podporou EAX 4.0

USB/ IEEE1394a

2 x USB 3.0, 12 x USB 2.0 (7 vzadu I/O, 5 na desce)

2 x 1394a porty (1 vzadu I/O, 1 na desce)

Software

Roční licence antiviru Kaspersky

Speciální funkce

ROG Connect, GameFirst, Core Unlocker, Turbo Key II, MemOK!, CPU Level Up, SupremeFX X-Fi built-in , Extreme Tweaker, iROG, Loadline Calibration, Voltiminder LED

Formát

ATX, 12” x 9.6” (30.5cm x 24.4cm)

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud