Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Atomy, 48jádrový procesor a nové Classmate PC

redakce 02.03.2010

Společnost Intel na tiskové konferenci na CeBITu představila nové procesory Atom, nový design „Classmate PC” a další novinky a zajímavosti – například předvedla v běhu experimentální 48jádrový procesor.

Tzv. Classmate PC (levný přenosný počítač pro studenty) dostal opět nový design. Vypadá jako „obrněný“ netbook s otočným displejem. Je tedy oproti netbookům odolnější a měl by posloužit i jako čtečka elektronických knih. Využívá procesor Atom N450, má 1 GB paměti, 10,1“ dotykový displej, 16GB SSD disk a bezdrátovou síťovou kartu.
Na tiskové konferenci byl také předveden běh 48jádrového procesoru a využití jeho jednotlivých jader a jejich spotřeba. Dále zde byl v provozu počítač s procesorem Nehalem EX, který má 8 jader (skládá se 1,17 miliardy transistorů) a dokáže zpracovat 16 vláken - běžela na něm aplikace simulující procházení lidským tělem. Nehalem-EX a další nový procesor Westmere-EP se objeví na trhu koncem prvního čtvrtletí.
Intel na CeBITu také představil tři nové procesory Atom – jednojádrové verze N450 a D410, a dvojádrovou verzi D510 s integrovaným paměťovým řadičem a grafikou. Jde o tzv. „embeded“ procesory určené především pro průmyslové počítače.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud