Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

AVAST SecureLine VPN pro Android

redakce 22.02.2014

Surfujte bezpečně na veřejných Wi-Fi sítích: AVAST představuje SecureLine VPN pro Android spolu s vylepšenou verzí pro iOS.

Volně dostupné Wi-Fi hotspoty jsou téměř všude a lidem na cestách poskytují pohodlný způsob, jak se připojit k internetu. Bohužel jen zřídkakdy nabízí dostatečnou úroveň zabezpečení. Hackeři mohou snadno ukrást osobní data uživatelů, kteří jsou ke stejné nezabezpečené síti připojeni. Řešením tohoto problému je avast! SecureLine VPN pro chytré telefony a tablety typu Android a také vylepšená verze SecureLine pro iPhony a iPady. SecureLine pracuje jako tunel, šifruje data uživatelů a působí jako virtuální štít, který zajišťuje, aby se veškeré aktivity uživatele staly pro okolní svět neviditelnými. Uživatelé avast! SecureLine VPN mohou na webu surfovat zcela anonymně a chránit se tak před hackery a slídily.

Podle studie společnosti AVAST, do které se zapojilo více jak 340 000 respondentů, se téměř polovina všech uživatelů chytrých telefonů v České republice připojuje k veřejným Wi-Fi sítím každý měsíc, 43 % z nich dokonce denně nebo týdně. Ať už na letišti, v hotelech či kavárnách, nezabezpečené Wi-Fi sítě dovolují uživatelům připojit se k internetu bez nutnosti zadání hesla. Téměř třetina těchto uživatelů provádí na veřejných Wi-Fi sítích citlivé transakce, jako je online nakupování, bankovnictví a jiné aktivity, které vyžadují zadání přístupových hesel a osobních dat.

Kromě ochrany uživatelů využívajících nezabezpečené veřejné Wi-Fi sítě, avast! SecureLine VPN umožňuje uživatelům změnit svoji polohu během surfování po internetu. Tato funkce je zvláště užitečná pro uživatele, kteří často cestují a potřebují obejít určitá regionální omezení, která jim brání v přístupu k obsahu: avast! SecureLine VPN umožňuje lidem cestujícím do zahraničí připojit se k serverům umístěným v jejich domovských státech, díky čemuž získají přístup ke svým oblíbeným službám, které odebírají.

Jak avast! SecureLine VPN funguje?

Jakmile je funkce avast! SecureLine VPN nainstalována do chytrého telefonu nebo tabletu, automaticky uživatele informuje o rizicích spojených s připojováním k nezabezpečeným Wi-Fi sítím. Uživatel má následně možnost připojit se k bezpečné AVAST VPN. avast! SecureLine VPN může být buď cíleně aktivována uživatelem nebo lze nastavit šifrované spojení automaticky, kdykoliv se zařízení k veřejné Wi-Fi síti připojí. V rámci výchozího nastavení aplikace automaticky vybere nejbližší server, aby zajistila její optimální výkon. Popřípadě si uživatel během tohoto procesu může změnit virtuální polohu, ze které by se rád k internetu připojil např. z New Yorku, Seattlu, Singaporu nebo Londýna.  Aktivováním avast! SecureLine VPN  jsou všechny aktivity uživatele na internetu anonymní a chráněné proti hackerům.

avast! SecureLine VPN lze pro Android zakoupit na jeden měsíc za 59 Kč nebo na rok za 450 Kč na Google Play a pro iOS v Apple App Store.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud