Přejít k hlavnímu obsahu

Backup4all 8

Martin Kučera 13.07.2019

Nebuďte lehkovážní a pravidelně zálohujte svoje data – pomůže vám s tím program Backup4all s řadou užitečných funkcí pro automatickou zálohu. ("Plná verze")(" - Chip 08/2019.")

Abyste se nemuseli o zálohování dat příliš starat, můžete si vytvořit pravidelně, zcela automaticky prováděné zálohy důležitých dat z vašeho počítače.

Pohodlně ovladatelný zálohovací program Backup4all 8 Lite vám umožní vytvořit si neomezený počet zálohovacích úloh, které se budou automaticky spouštět ve zvolných intervalech. Kromě souborů a složek podle svého výběru můžete použít i doplňkové moduly, připravené na automatické zálohování složek s dokumenty a obrázky, e-mailů z Outlooku nebo Thunderbirdu nebo třeba uživatelských nastavení a seznamů oblíbených odkazů z Firefoxu a Internet Exploreru. Pokročilejší funkce vám umožní zabalit záložní soubory do ZIP archívu a ochránit jejich použití heslem nebo filtrovat soubory před zálohováním podle jejich formátu a dalších vlastností. Pravidelné zálohování pomocí Backup4all si můžete nastavit na každý den, týden či měsíc, nebo třeba při každém vypínání počítače. Plná verze Backup4All z Chipu umožňuje zálohovat data na lokální a síťové disky, USB klíčenky a další podobná média.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 450 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Backup4all pracuje na základě zálohovacích úkolů, vytvořených podle nastavení uživatelem. Pro vytvoření nové zálohovací úlohy klikněte na tlačítko »New« v hlavní nabídce programu. Připravený průvodce vám pomůže s nastavením zálohování. Pomocí tlačítek »Add folder« a »Add files« můžete přidávat adresáře a soubory. Kliknutím na rozbalovací nabídku v horní části okna programu se dostanete k výběru zálohování složky s dokumenty, obrázky, obsahu Outlooku či Thunderbirdu nebo nastavení a oblíbených položek Chromu, Firefoxu a Internet Exploreru. V nabídce »When do you want to backup?« máte na výběr mezi ručním spouštěním nastavené zálohy nebo opakováním denně, týdně, měsíčně a při každém vypnutí počítače. Podle vašeho výběru si pak můžete ještě zvolit případně i den a hodinu spouštění zálohování.

Kromě základní verze Lite, jejíž výbava odpovídá funkcím plné verze programu z Chipu, má aplikace Backup4all ještě s s označením Standard a Professional. V jejich funkční výbavě najdete například i možnost zálohovat data rovnou do cloudových úložišť jako Dropbox či OneDrive, zálohování dat nejen z lokálních, ale také síťových disků, ochranu zálohovaných dat 256bitovým AES šifrováním nebo třeba detailnější plánování zálohovacích úloh a souvisejících akcí.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud