Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Bezdrátový router vloží internet do každé elektrické zásuvky

redakce 13.01.2012

Novinkou firmy D-Link je bezdrátový N gigabitový router DHP-1565 doplněný o funkci Powerline. V jednom zařízení spojuje výhody vysokorychlostní bezdrátové sítě a možnost šíření dat po elektrické síti.

Kapitoly článku

Router DHP-1565 dokáže přenášet data rychlostí až 1000 Mb/s po datových kabelech a až 300 Mb/s bezdrátově. Novinkou je možnost přenášet data i přes zásuvky elektrického vedení, a to rychlostí až 500 Mb/s, což je dostačující pro přehrávání filmů v HD kvalitě pro několik uživatelů zároveň, nebo hraní on-line her.

 

Nová adaptér D-Link DHP-P500AV

Nový adaptér D-Link DHP-P500AV je pak zapotřebí pro datovou komunikaci přes elektrické vedení. Jedná se o redukci pro připojení datového kabelu, která se v požadovaném místě zasune do elektrické zásuvky. Adaptér komunikuje stejnou rychlostí (500 Mb/s) jako nový router a tvoří kombinaci pro využití elektrické sítě k přístupu na internet. Instalace adaptéru DHP-P500AV je snadná. Stačí jej zapojit do libovolné elektrické zásuvky. Na čele adaptéru je umístěna další elektrická zásuvka, a proto lze připojované zařízení, například notebook, napájet přímo přes něj.
Obě zařízení jsou určena pro uživatele, kteří nemohou kvůli stavebním konstrukcím budov používat pouze Wi-Fi připojení, mají nedostatek datových zásuvek nebo chtějí jednoduše využít všudypřítomné elektrické zásuvky. Nový univerzální router DHP-1565, adaptér DHP-P500AV a také sada se dvěma adaptéry DHP-P501AV jsou k dostání od ledna 2012. Bezdrátový router DHP-1565 i adaptér DHP P500AV jsou zpětně kompatibilní s jinými Powerline adaptéry a podporují standard HomePlug AV.

Mediální funkce

Vestavěný mediální server routeru spolupracuje s přehrávači médií, PC a herními konzolemi a zajišťuje plynulé streamování HD filmů nebo on-line hraní. Funkce SharePort Plus umožňuje přes USB port připojit externí pevný disk a sdílet společná data, například hudbu, fotografie nebo dokumenty, anebo sdílet další připojená zařízení, jako například tiskárny.

Zabezpečení jedním tlačítkem

Zabezpečovací funkce na DHP-1565 lze aktivovat stisknutím tlačítka. Komunikace po elektrické síti je chráněna šifrováním AES, což znemožňuje neoprávněný přístup jiným osobám pomocí připojení přes jiný adaptér. O ochranu Wi-Fi přenosu se starají standardní šifrovací funkce, jako jsou WEP, WPA a WPA2 a zabezpečovací funkce pro jednoduché nastavení WPS. Potenciální útoky ze strany internetu pak odvrací integrované aktivní firewally (SPI a NAT).

Router DHP-1565 – přehled hlavních vlastností:

 • Bezdrátový přenos rychlostí až 300 Mb/s
 • Přenos rychlostí až 500 Mb/s přes elektrický rozvod, kompatibilní se všemi standardními HomePlug AV Powerline adaptéry
 • Dva provozní režimy: router nebo přístupový bod (AP)
 • Rozhraní: 4x gigabit LAN port, 1x gigabit Mb/s WAN port a 1x USB 2.0 port
 • Snadné zabezpečení přenosu dat pomocí WPS (stisknutím tlačítka a zadáním PIN kódu)
 • Snadné sdílení připojených zařízení díky funkci SharePort Plus
 • IPv6 Ready
 • Cena 3 640 Kč (bez DPH)

 

Adaptér DHP-P500AV a sada DHP-P501AV – přehled hlavních vlastností:

 • Rychlost přenosu dat až 500 Mb/s přes domovní elektrický rozvod (síť Powerline)
 • Možnost napájení jiných zařízení díky vestavěné elektrické zásuvce (v případě průchozího adaptéru)
 • Řízení šířky pásma podle priority dat: Funkce QoS pro perfektní streamování videa
 • Kompatibilita se standardem IEEE 1901 a dalšími adaptéry podle standardu HomePlug AV
 • Powerline adaptér DHP-P500AV a sada dvou adaptérů DHP-P501AV jsou k dostání za cenu 1 700 Kč, respektive sada za 3 210 Kč (bez DPH).

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud