Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Bezpečnější WhatsApp: pět jednoduchých triků, které vám více ochrání komunikátor před hackery

Jiří Palyza 07.06.2022

Měsíční počet aktivních uživatelů WhatsAppu v Česku se odhaduje na pět a půl milionu. Přestože jde o nejoblíbenější komunikátor, mnoho lidí nevěnuje dostatečnou pozornost nastavení soukromí a zabezpečení. WhatsApp nyní zveřejnil pět nejdůležitějších bezpečnostních opatření.

WhatsApp je celosvětově nejpoužívanější komunikátor, který využívají přes dvě miliardy lidí. Už jen z toho důvodu se služba může stát atraktivním cílem pro hackery a kybernetické zločince. Chcete-li zajistit optimální ochranu soukromí a zabezpečit si vlastní účet, existuje několik tipů, které by vám v tom mohly pomoci. Ochráníte tak svůj účet před zvědavými kontakty.

WhatsApp doporučuje následujících pět nastavení ochrany soukromí a zabezpečení.

1. Aktivace dvoufázového ověřování

WhatsApp doporučuje aktivovat ověření ve dvou krocích. Tato možnost nabízí dostatečnou ochranu a zajišťuje, že přístup ke svému účtu má pouze ověřený uživatel.

Služba informuje: "Při každém pokusu o ověření telefonního čísla na zařízení a přístupu k účtu vás WhatsApp požádá o šestimístný PIN, který jste si nastavili předem." WhatsApp dále vysvětluje, jak ověření ve dvou krocích aktivovat. Mimochodem, služba také doporučuje, abyste PIN nikdy nikomu nepředávali. Jen tak budete mít skutečně jistotu, že k vašemu účtu nebude mít nikdo jiný přístup.

| Zdroj: YouTube/WhatsApp, "How to use two-step verification on WhatsApp"

2. Skryjte soukromé informace

Mnoho uživatelů je rádo, že si může svůj profil přizpůsobit pomocí profilového obrázku a dalších doplňkových informací. Ne každý ale chce tyto informace sdílet. V nastavení účtu tak můžete rozhodnout, zda váš profilový obrázek a informace o stavu uvidí všichni, pouze vaše kontakty, nebo nikdo. Uživatelé také mohou definovat, kdo může vidět, kdy jste byli naposledy online.

3. Správa nastavení skupin ve WhatsApp

Až dosud mohl uživatele do skupin přidávat kterýkoliv jiný uživatel. Nyní lze tato nastavení také přizpůsobit. WhatsApp dává uživatelům možnost rozhodnout, kdo je může do skupin přidat. Můžete si vybrat, zda tak může učinit každý, pouze vaše kontakty nebo dokonce pouze vybrané kontakty.

4. Zabezpečení WhatsAppu pomocí Touch ID nebo Face ID

Použití biometriky poskytuje dodatečnou ochranu vašeho účtu. Uživatelé iPhonů si mohou v nastavení aktivovat Face ID, aby mohli ke svému účtu WhatsApp přistupovat pouze prostřednictvím rozpoznání obličeje.

Pro uživatele Androidu nabízí aplikace WhatsApp zámek otiskem prstu. Stejně jako u jiných aplikací, například bankovních, můžete rozhodnout, zda se má zámek aplikace aktivovat automaticky po každém použití, nebo až po několika hodinách nečinnosti.

5. Provádění pravidelných aktualizací

WhatsApp vždy odstraňuje bezpečnostní nedostatky a chyby pomocí aktualizací. Mnoho updatů proto přináší také vylepšené bezpečnostní funkce. Aby byla ochrana vždy aktuální, doporučujeme pravidelně a rychle aktualizace instalovat prostřednictvím App Store a Play Store.

Zdroj: WhatsApp.com / Safety


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme