Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Bezpečný USB flash disk Kingston DataTraveler 6000

redakce 29.09.2011

Společnost Kingston oznámila uvedení USB flash disku Kingston DataTraveler 6000 (DT6000), jenž chrání citlivá data podle požadavků normy FIPS 140-2 Level 3. Jedná se o pravděpodobně nejbezpečnější USB flash disk na současném trhu.

Disk Kingston DT6000 využívá patentovanou technologii Secured by Spyrus, která podporuje 256bitovou šifru AES na hardwarovém základě s využitím režimu blokového kódování XTS. XTS je technologií nejnovější generace, jež poskytuje mnohem silnější ochranu než ostatní blokové šifrovací režimy, jako například režimy CBC a ECB. Disk DT6000 navíc využívá kryptografii eliptických křivek (ECC – Elliptic Curve Cryptography), a to na úrovni, kterou používá armáda Spojených států a doporučuje ji americká Národní bezpečnostní agentura (NSA – National Security Agency).

Organizace každým rokem vynakládají miliony dolarů na zabezpečení sítí s cílem mařit snahy hackerů a čelit dalším hrozbám zvenčí. Časté zprávy v současné době odhalují, že porušení bezpečnosti spojené s USB disky jsou v mnohem větší míře výsledkem nedbalosti (ztracené disky) a nedostatku bezpečnostních zásad, jejich prosazování a vzdělávání – spíše než zlovolného úmyslu. Jinými slovy, má-li někdo v kapse nezašifrovaný USB disk, potenciálně ohrožuje data na něm uložená. Kromě nového modelu DT6000 společnost Kingston nabízí širokou rodinu zabezpečených USB flash disků DataTraveler, které nabízejí různé úrovně zabezpečení pro různé potřeby jednotlivých podniků, a to disky DataTraveler DT4000-M, DataTraveler 4000, DataTraveler Vault Privacy ― Managed (DTVP-M) a DataTraveler Vault Privacy (DTVP).

Zabezpečené USB flash disky společnosti Kingston mají pětiletou záruku a nepřetržitou technickou podporu. Podrobnější informace jsou k dispozici na adrese http://www.kingston.com/czroot/flash/secure.asp.

Doporučené ceny modelu DataTraveler 6000 byly stanoveny v závislosti na kapacitě (2, 4, 8 a 16 GB) na 1967 Kč, 2452 Kč, 3022 Kč a 5275 Kč.

Vlastnosti a technické údaje USB disku Kingston DataTraveler 6000:

 

-          Certifikace podle FIPS 140-2 na 3. Úrovni

-          Ultra silná architektura zabezpečení

-          Disk se uzamkne po 10 pokusech o prolomení hesla a šifrovací klíč se zničí

-          Nejsou potřeba žádná hesla uložená v disku ani hostitelském počítači

-          Hardware je navržen i montován v USA

-          Využívá kryptografii podle sady algoritmů Suite B americké Národní bezpečnostní agentury (označení „United States National Security Agency Suite B set of cryptographic on Board“)

-          Kryptografie podle eliptických křivek (ECC – Elliptic Curve Cryptography)

-          Komunikace mezi zabezpečenými kanály.

-          Digitálně podepsané aktualizace firmware využívající Suite B SHA-384 a ECDSA P-384

-          DT6000 může pracovat s vypnutou funkcí AutoRun

-          Vynucuje použití nezmanipulovaných souborů AutoRun (s ochranou proti zápisu)

-          Kryptografie byla vytvořena v USA

-          Vynucení složitých hesel: Heslo nastavuje uživatel – musí mít nejméně tři charakteristiky ze čtyř (číslice, velká a malá písmena a zvláštní znaky) pro zabránění neoprávněnému přístupu

-          Úplné soukromí: 100 procent uložených dat je chráněno pomocí hardwarového šifrování 256bitovou šifrou AES (Advanced Encryption Standard) v režimu XTS – master key se znovu vytváří při přihlášení

-          Možnost přizpůsobení: Předinstalovaný obsah, kompletní přizpůsobení nastavení bezpečnostních zásad podle potřeb zákazníka, úpravy krytu disku

-          Robustní provedení tvořící fyzikální bariéru jako další bezpečnostní prvek

-          Vodotěsnost: Chrání před poškozením vodou

-          Záruka: Pětiletá záruka Kingston s nepřetržitou technickou podporou

-          Odolná konstrukce: Titanem potažený kryt z nerezové oceli

-          Rozměry: 77,9 mm x 22 mm x 12,05 mm (3,06" x 0,9" x 0,47")

-          Rychlost: Až 11 MB/s čtení, 5 MB/s zápis

-          Kapacity: 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB

-          Kompatibilita: Splňuje specifikace pro rozhraní USB 2.0

-          Provozní teploty: 0ºC až 60ºC (32ºF až 140ºF)

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud