Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Biometrická technologie Fujitsu PalmSecure

redakce 20.03.2013

PalmSecure využívá jedinečný obrazec krevního řečiště v dlani každého člověka k boji proti zneužití identity.

Při použití technologie PalmSecure dojde k bezkontaktnímu sejmutí tohoto obrazce v dlani člověka a k ověření jeho identity. Tato biometrická metoda je bezpečnější, hůře oklamatelná a snadněji použitelná než tradiční metody autentizace, jako například čipové karty s kódem PIN. Ověření identity uživatele proběhne během několika sekund, stačí podržet ruku nad snímačem. Bankovní skupina UniCredit již testuje zavedení platebního systému Papillon, který má být založený na technologii Fujitsu PalmSecure.

Jak to funguje?

Technologie Fujitsu PalmSecure snímá jedinečný obraz krevního řečiště (žil) v dlani člověka. Vzhledem k tomu, že se žíly nacházejí uvnitř těla a jsou v každém těle jinak rozložené, jsou pokusy o podvržení identity prakticky nemožné. Neinvazivní a bezkontaktní čtecí zařízení nabízí špičkovou přesnost autentizace s mimořádně nízkou chybovostí. Bezdotykový snímač mimo jiné pomáhá předcházet šíření choroboplodných zárodků a nemocí, které se většinou přenášejí rukama.

Jednotka PalmSecure Palm Vein Unit vyzařuje paprsky o vlnové délce blízké infračervenému záření, které jsou absorbovány odkysličeným hemoglobinem v krvi proudícím žilami v dlani uživatele. Tento obraz snímá proprietární algoritmus, který ho převádí na digitalizovanou biometrickou šablonu a tu pak porovnává s databází již registrovaných šablon. Pokud je nalezena shoda, je identita ověřena.

 

Zdroj: TZ Fujitsu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud