Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Bláznivý trik: tato aplikace vyfoukne vodu z vašeho telefonu

Pavel Trousil 02.06.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Pokud vám mobilní telefon zmokne, nebo dokonce spadne do vody nemusí to vždy znamenat konec světa – nakonec některé modely jsou na to stavěné. Musíte ho však znovu vysušit a profouknout mu reproduktory, aby nebul zvuk tlumený - a s tím vám může pomoci speciální aplikace.

Slyšíte tlumený zvuk z reproduktoru při volání? Přistál snad váš iPhone nedávno v kaluži? To je nepříjemné, ale ne vážné. Modely, jako je iPhone, jsou skutečně vybaveny technologií, která má pomocí tlaku zvuku odstranit z reproduktoru zbytky vody, ale ne vždy to funguje správně.

Nápravu nabízí aplikace Sonic | Tone Generator pro iOS, která je pro iPhone a iPad k dispozici zdarma. Umožňuje jednoduše využít technologii Applu a vytvořit zvuk o libovolné frekvenci, který dokáže vodu z reproduktoru dostat. V systému Android lze ke stejnému účelu použít webovou aplikaci Fix My Speakers.
 

Mohlo by vás zajímat

Použití aplikace Sonic je velmi snadné: po instalaci lze aplikaci otevřít a nastavit požadovanou frekvenci z rozsahu 0 až 25 kHz. Chcete-li frekvenci zvýšit, jednoduše přejeďte prstem zdola nahoru; chcete-li frekvenci snížit, přejeďte prstem shora dolů. Chcete-li zvuk přehrát, stiskněte tlačítko přehrávání a můžete ihned vytlačit vodu z iPhonu.

Aplikace
Použití aplikace Sonic je jednoduché - stačí nastavit požadovanou frekvenci z rozsahu 0 až 25 kHz. Optimální frekvence pro vypuzení vody z reproduktoru je většinou 165 Hz.
Zdroj: Sonic

Podle uživatele Redditu, který aplikaci před několika lety testoval poté, co mu iPhone spadl do sprchy, je optimální frekvence 165 Hz. Pokud to nefunguje, stačí nastavit jinou frekvenci a možná budete brzy opět moci telefonovat bez tlumeného zvuku.

Zdroj: Sonic, Fix My Speakers


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud