Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

BMW, Intel a Mobileye slibují autonomní vozidla do pěti let

Pavel Trousil 04.07.2016

Lídři automobilového průmyslu, technologií a počítačoví vizionáři spojili síly, aby do roku 2021 uvedli do sériové výroby vozy s autonomním řízením. Chtějí dovést automobilový průmysl k standardizované platformě, jež umožní uvést rychle vozy s autonomním řízením na trh. 

Společnosti BMW, Intel a Mobileye spojily síly, aby z autonomních vozidel a budoucích konceptů mobility učinily skutečnost. Tito tři společnosti z oblasti automobilového průmyslu, technologií a počítačové vize se rozhodli spolupracovat na vývoji řešení pro plně automatizované řízení automobilů, které by mělo vstoupit do sériové výroby do roku 2021.

Budoucnost automatizovaného řízení slibuje změnit životy lidí i společnosti. Nicméně cesta k plně autonomnímu světu je složitá a bude vyžadovat komplexní řešení, jež budou integrovat informace napříč celou sítí, od zámků dveří po datová střediska. Poskytovatelé přepravních služeb budoucnosti musejí zvládnout rychle se rozvíjející technologie, spolupracovat se zcela novými partnery a připravovat se na neočekávané příležitosti.

Model BMW iNEXT bude sloužit jako základ pro strategii autonomního řízení skupiny BMW a vytvoří základ pro flotily plně autonomních vozidel, a to nejen na dálnicích, ale i v městském prostředí za účelem automatického sdílení jízdy. Cílem spolupráce je vyvinout řešení pro budoucnost, která nejen umožní řidiči sundat ruce z volantu, ale dosáhnout úrovně, kdy „řidič nebude muset sledovat provoz“ (úroveň 3) a nakonec „kdy bude moci úplně vypnout“ (úroveň 4), díky čemuž se pobyt ve vozidle může stát zábavou nebo pracovním časem. Tato úroveň autonomie by z technické perspektivy umožnila dosáhnout finální úrovně, kdy by „řidič nebyl vůbec potřeba“ (úroveň 5), takže uvnitř vozu by se nemusela nacházet lidská osoba.

Společná platforma bude řešit úrovně 3 až 5 automatizovaného řízení a bude poskytnuta jak automobilkám, tak firmám z jiných průmyslových odvětví, které by mohly profitovat z autonomních strojů a strojů schopných osvojovat si poznatky. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme