Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Canon EOS M: Canon vstupuje na novou půdu

redakce 23.07.2012

Canon dnes představil svůj první model „bezzrcátkové“ zrcadlovky. Má mít parametry a funkce srovnatelné se zrcadlovkou 650D, ale je menší. Díky výměnným objektivům nabídne stejnou modularitu jako velké zrcadlovky, ale má i nějaká omezení. Chybí ji optický hledáček a bude stát okolo 21 000 Kč.

 

 

 

EOS M bude dostupný v černé, bílé, stříbrné nebo červené barvě. Kromě fotoaparátu byly představeny i dva nové objektivy, EF-M 22mm f/2 STM a EF-M 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM se standardním zoomem, a nový kompaktní blesk Speedlite 90EX. Pro fotografy, kteří chtějí posunout hranice kreativity ještě dále, je připraven adaptér bajonetu Mount Adapter EF-EOS M, díky kterému je novinka kompatibilní se všemi objektivy z řady EF.

Hybridní 18megapixelový APS-C CMOS snímač s vysokým rozlišením umožňuje tisknout fotografie ve velikosti plakátu nebo ze snímků vyříznout a vytisknout jen jeho drobný detail.. Velký snímač také umožňuje umělecké rozostření pozadí.

Procesor Canon DIGIC 5 zaručuje výrazné barvy a přirozené tóny pleti, zároveň super rychlá spoušť umožňuje zachytit jedinečné momenty ve zlomku vteřiny. Rozsah citlivosti nativního ISO 100-12 800 (rozšiřitelné na 25 600) usnadňuje fotografování večerních scén a noční atmosféry. EOS M má hybridní AF systém, který podporuje super rychlé a přesné automatické ostření a umožňuje profesionální focení a natáčení snímků.

Náhled scény i většina prvků ovládání je řešena prostřednictvím dotykového LCD displeje Clear View II s úhlopříčkou 7,7cm  (3,0”) a vysokým rozlišením. Stačí si na něm vybrat z nabídky různých režimů a nastavení prostřednictvím ikon na displeji nebo zvolit režim Inteligentní automatická scéna, který upravuje nastavení fotoaparátu dle objektu a podmínek, takže se uživatel může soustředit jen na kompozici a vhodný moment pro stisknutí spouště. Unikátní snímky lze vytvořit také pomocí celé řady kreativních filtrů, jako jsou efekt levného fotoaparátu, černobílý zrnitý efekt nebo dokonce efekt, který napodobuje zkreslení objektivu typu rybího oka. Filtry je možné nastavit před vyfocením a lze si výsledek prohlédnout v živém náhledu, což umožňuje vyzkoušet si různé efekty a rozhodnout se pro ten pravý ještě před stisknutím spouště.

EOS M je kompatibilní se všemi objektivy z řady Canon EF díky novému Mount Adapter EF-EOS M, což umožňuje zachytit každý detail při focení z blízka nebo jednoduše fotografovat i vzdálené objekty. Fotoaparát je tak možné přizpůsobit fotografování jakékoli situace.

EOS M umí kromě statických snímků zaznamenávat i snímky pohyblivé, a to v kvalitě Full HD a se stereo zvukem. Režim Videomomentka pomáhá uživatelům vytvořit krátká strhující videa s profesionálním střihem, aby se při sledování videí přátelé a členové rodiny nenudili.

EOS M bude navíc standardně dodáván s novým kompaktním bleskem Speedlite 90EX. Blesk nabízí maximální směrné číslo 9 a podporu širokoúhlých objektivů, takže se hodí pro každodenní použití. Lze použít jako hlavní blesk při bezdrátovém ovládání několika dalších blesků. Tyto možnosti ocení především pokročilí uživatelé při vytváření kreativních světelných efektů.

Podrobné specifikace tohoto fotoaparátu najdete v přiloženém souboru.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud