Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Canon PowerShot G7 X Mark II má nový obrazový procesor

Pavel Trousil 18.02.2016

Nový výkonný kompaktní fotoaparát Canon PowerShot G7 X Mark II je následníkem modelu PowerShot G7 X a může se pochlubit lepší mírou kontroly a skvělou obrazovou kvalitou.

Canon PowerShot G7 X Mark II je první fotoaparát, který využívá nový obrazový procesor Canon DIGIC 7. Doplňuje ho velký jednopalcový snímač CMOS s rozlišením 20,1 megapixelů a objektiv se 4,2násobným optickým zoomem a velmi dobrou světelností (f/1,8 až 2,8).

Nejnovější generace obrazových procesorů DIGIC 7 přináší podstatně vyšší výkon pro zpracování obrazu, umožňuje rychlé automatické zaostřování i kontinuální snímání rychlostí až 8 fotografií za sekundu, snižuje šum a usnadňuje zachycení i těch dynamických scén. Podle výrobce tak fotoaparát přesně zaostří i při nízké sytosti a kontrastu scény. Uživatelé mají navíc k dispozici i automatickou optimalizaci jasu, která je podobná jako u produktové řady EOS.

Součástí nového modelu je vylepšený optický stabilizátor obrazu s duální technologií stabilizace, který snižuje chvění fotoaparátu a pomáhá eliminovat vliv pohybu rukou i těla. PowerShot G7 X Mark II je tak vhodný i pro fotografování v pohybu.

Díky ovládacímu kroužku objektivu, který umožňuje krokové i plynulé ovládání, mohou uživatelé snadno nastavovat nejdůležitější parametry. Ovládání v definovaných krocích je vhodné například pro nastavení clony, rychlosti závěrky a citlivosti ISO, plynulé pak pro lineárnější vlastnosti a funkce, jako je zaostřování. Při ručním zaostřování mohou fotografové využít i funkci zvýrazňování obrysů, díky které na výklopném dotykovém displeji vidí, na co ve skutečnosti zaostřili.

Canon PowerShot G7 X Mark II umožňuje pořizovat snímky v 14bitovém formátu RAW. K dispozici jsou i barevná přednastavení v podobě stylů Picture Style, díky kterým může výsledný snímek odpovídat jejich záměru i bez větších úprav v počítači. Uživatelé si mohou profily stylů přizpůsobit a přenášet je mezi digitálními zrcadlovkami produktové řady EOS.

Fotoaparát je vhodný i pro nahrávání videa v rozlišení Full HD. Díky nadvládě nad ručním ovládáním mohou uživatelé ovlivnit nastavení všech expozičních parametrů. V kombinaci s automatickým horizontem umožňuje dynamický stabilizátor obrazu vytvářet díky korekci chvění přístroje v pěti osách a vyrovnávání náklonu stabilní záběry, a to i během chůze nebo při fotografování z obtížných úhlů.

S novým fotoaparátem se můžete připojit přes Wi-Fi a NFC. Tato technologie umožňuje navázat spojení s kompatibilními chytrými zařízeními, mezi která patří i Canon Connect Station CS100, pouhým přiložením fotoaparátu. Díky funkci Image Sync je možné fotografie automaticky on-line zálohovat. S přáteli po celém světě mohou uživatelé své fotografie sdílet i pomocí platformy Canon irista. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud