Přejít k hlavnímu obsahu

Časosběrná videa s Raspberry Pi

redakce 18.02.2022

Na pořizování časosběrných videí není vůbec nic složitého. Zvládnete to třeba i s použitím minipočítače Raspberry Pi

Chip 03/2022:  Každodenní činnosti, jako jsou kvetoucí rostliny, zapadající slunce, lidé a auta pohybující se po rušné ulici, jsou fantastickými objekty pro časosběrná videa. Časosběrné filmy lze přitom natáčet celkem snadno, s minimálním vybavením a trochou know-how. Každý může během chvíle dosáhnout fascinujících výsledků.

Lidské oko vnímá po sobě jdoucí snímky se snímkovou frekvencí (fps) alespoň 15 snímků za sekundu jako pohyblivou, i když trhanou scénu. Běžná snímková frekvence je přitom 24 fps u filmů v televizi a 60 až 240 fps u počítačových her. Sekvence snímků, která je zaznamenána s nízkou snímkovou frekvencí a přehrávána normální rychlostí, se nazývá časosběrné video. Časosběrné video je tedy ve skutečnosti velmi zrychlené video, protože reprodukuje realitu mnohem rychleji, než jak ve skutečnosti ubíhá. V důsledku toho jsou patrné i pohyby, které jinak nejsou pouhým okem viditelné.

Podle postupu v našem článku budete moci vytvářet časosběrná videa s pomocí minipočítače Raspberry Pi. Potřebné nástroje najdete na Chip DVD. Přečtěte si článek v březnovém Chipu. V prodeji od 23.2.

Obsah: Všechna témata Chipu 03/2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme