Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Cat zahajuje prodej odolné 4,7" vlajkové lodi S50 v ČR

redakce 14.10.2014

Cat S50 je extrémně odolný high-end 4G smartphone s unibody konstrukcí. A to nejen pro outdoorové nadšence. 

Společnost Cat představila velmi svižný smartphone Cat S50 s parametry srovnatelnými s vlajkovými loděmi konkurence. Na rozdíl od nich je však navíc extrémně odolný. Následovník populárního modelu Cat B15Q má oproti svému předchůdci větší 4,7palcový Gorilla glass 3 displej, rychlejší 4jádrový procesor, kvalitnější fotoaparát a podporu 4G sítí. Jedná se také o první extrémně odolný smartphone s unibody konstrukcí těla. Cat S50 tak nabízí nekompromisní výkon i v podmínkách, které panují v nevlídných horských oblastech, při lezení na skalách nebo při práci na stavbách.

cat-s50-zepredu-nahled

Vývoj telefonu, který je schopný podat maximální výkon v tvrdých podmínkách, je často o hledání kompromisů mezi odolností a funkčností. To ale není případ této novinky. Cat S50 nabízí všechny vlastnosti, které mají ostatní high-end smartphony, zároveň však zaručuje extrémní odolnost, kterou naši zákazníci již tradičně očekávají,“ říká Oliver Schulte, výkonný ředitel Cat phones.

Cat S50  je poháněný 4jádrovým procesorem o frekvenci 1,2 GHz, na kterém bez jakýchkoli problémů běží Android 4.4 KitKat. Díky použití technologie Gorilla glass 3 odolá jeho velký 4,7palcový displej i velmi hrubému zacházení, navíc je možné displej ovládat i mokrými prsty. Odolnost je podpořena pogumováním těla na jeho nejzranitelnějších místech.  Cat S50 je proto certifikovaný na pády z výšek až 1,2 m, což zaručuje jeho funkčnost při každodenních neopatrných pádech z ruky. Dále je smartphone vodotěsný po dobu 30 minut a v prašném prostředí se samozřejmě cítí jako doma.

Díky fyzickému tlačítku spouště je možné jeho 8MP fotoaparát ovládat skutečně za jakýchkoli podmínek. Podržením tlačítka se rozsvítí praktická LED svítilna. Bezkonkurenční zvukovou kvalitu zajišťují dva přední reproduktory vyvinuté společností Waves Audio, mimo jiné držiteli Technical GRAMMY Award. Při volání s Cat S50 hovor tedy neruší horský vodopád ani těžká technika na stavbě.

U modelu S50 Cat poprvé představuje svůj nový Cat Phones App Store postavený na platformě AppLand. Jedná se o kolekci aplikací, kterou Cat pečlivě sestavil na základě doporučení svých zákazníků. Uživatel tak nemusí ztrácet čas vyhledáváním aplikací v rozsáhlém katalogu Google Play, ale přehledně a rychle si vyhledá a následně nainstaluje jen ty aplikace, které skutečně potřebuje. V Cat Phones App Store jsou k mání klasické aplikace jako Youtube, Endomondo či Google Earth. Navíc jsou zde však ke stažení specifické aplikace, které si uživatelé Catu oblíbili pro jejich praktičnost a každodenní využití v náročných prostředích. Jedná se například o Thermometer, All-in-one Offline Maps či Flashlight Ultra.

Telefon Cat S50 bude v prodeji v druhé polovině října u prodejců elektroniky za doporučenou koncovou cenu 12 399 Kč.

Technické specifikace Cat S50    

  • OS: Android (4.4) KitKat
  • Odolnost: IP67 + MIL SPEC 810G certifikace
  • Baterie: 2 630 mAh, až 16 hodin hovoru
  • Vnitřní paměť 8GB, možnost rozšíření až na 64 GB
  • Konektivita: 4G, LTE
  • Displej: 4.7”, 1 280×720, Gorilla glass 3, možnost ovládat mokrými prsty
  • Fotoaparát: 8MP s LED přisvětlením, HD video
  • Hmotnost: 185 g
  • Provozní teplota prostředí: –25° C to 55° C

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud