Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Celosvětová svolávací akce na nabíjecí adaptéry: u 15 milionů produktů hrozí riziko požáru

Jiří Palyza 04.03.2024
Zdroj: ThisisEngineering RAEng/Unsplash

Toshiba spustila globální svolávací akci na nabíječky pro notebooky. Jde o výrobky, které se při svém provozu přehřívají až na hranici vzniku požáru. Kterých modelů se to týká?

Kampaň Toshiby se týká celkem 15,5 milionu napájecích zdrojů pro laptopy, které se prodávaly v letech 2008 až 2012. Výrobce touto svolávací akcí reaguje na zprávy o nebezpečném přehřívání adaptérů.

Podle informací od Toshiby se už vyskytlo 679 případů, kdy se adaptéry přehřály, roztavily, uvolňoval se z nich kouř nebo dokonce vzplály. V některých případech byla uživateli hlášena i lehká popálení.

Majitelé starších modelů notebooků Toshiba by si rozhodně měli zkontrolovat označení na svém napájecím adaptéru. Zařízení, kterých se svolávací akce týká, jsou označena zkratkou "G71C...", kterou najdete zpravidla pod čárovým kódem na napájecí jednotce. Podrobný seznam modelů napájecích adaptérů, kterých se to týká, najdete na webových stránkách společnosti.

Toshiba nabízí bezplatnou výměnu vadných napájecích zdrojů

Ukázka napájecího adaptéru Toshiba
V rámci urychlené svolávací akce musí Toshiba stáhnout více než 15 milionů napájecích adaptérů.
Zdroj: US Consumer Product Safety Commission

Japonský technologický gigant vyzývá uživatele dotčených laptopů, by se na něj obrátili s žádostí o bezplatnou výměnu nabíjecího adaptéru. Také žádá, aby výzvu zákaznici brali vážně. Je to důležité pro zamezení dalších rizik a zajištění bezpečnosti.

Uživatelé se o celé věci mohou informovat i prostřednictvím speciálně vytvořené webové stránky.

Dotčené napájecí zdroje byly vyrobeny v Číně a jsou výhradně určeny pro starší modely zařízení. Toshiba bere incident vážně a snaží se stažení z trhu vyřešit rychle a jednoduše, aby maximalizovala bezpečnost.

Zdroj: Dynabook, CNN


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud