Přejít k hlavnímu obsahu

Celý svět až k vašim dveřím

Josef Mika 15.08.2019

Logistika je skutečný internet věcí. Udržuje spotřební svět v chodu a čelí velkým změnám.

Kliknete na tlačítko „Objednat“ a do pohybu se dá obrovská mašinerie: zpočátku jen digitální impulz v intranetu zásilkové společnosti, následně během několika hodin vaše nákupní přání zmutuje od datového balíčku do zásilkového, připraveného k dodání k vašim domovním dveřím.

Logistika je umění jak doručovat věci, informace a lidi ve správný čas a za správných podmínek na správné místo. Zatímco ale velká digitalizace v průmyslu již dávno začala, logistika zaostává. Podle nejrůznějších evropských průzkumů patří logistika k popelkám: méně digitalizovány jsou pouze konstrukce vozidel a zdravotnictví.

To by se ale mělo změnit. Obor logistiky, průmysl a evropské státy už dlouho pracují na velkém propojení a synchronizaci svých systémů. Cílem je vytvořit moderní logistický systém v celém řetězci tvorby hodnot, ve kterém teče zboží podobně jako datové pakety na internetu. Odvětví dlouhodobě experimentuje se všemi relevantními technologickými trendy, od 3D tiskáren v dodávkových vozidlech přes autonomní pomocné listovní doručovatele a doručovací drony až po AR brýle ve skladech a kvantové počítače pro optimalizaci dodavatelského řetězce.

Chcete se dozvědět víc o tom, jak se k nám bude dostávat zboží a kdo nám ho bude doručovat? Více v zářijovém Chipu.

schaeffler-bio-hybrid-cargo-p

Městská logistika: Bio-hybrid je stále jen koncept. Takové nákladní elektrické vozítko by ale mohlo ekologicky šetrným způsobem nahradit ve městě mnoho klasických dodávek.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme