Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Cena PlayStation 5 Pro: kolik bude stát nová konzole od Sony?

Jakub Fišer 15.02.2024
Zdroj: Sony / Deep Earth Collection press kit

Japonský zábavní hegemon Sony nejspíš ještě letos uvede, nebo alespoň oznámí subgenerační obměnu své konzole PlayStation 5. Novinka by se měla jmenovat PlayStation 5 Pro, podobně jako předchozí model PlayStation 4 Pro nabídne vyšší výkon a lehce obměněný design. Jaká bude cena nové konzole?

Kapitoly článku

Jaký bude PlayStation 5 Pro?

Předně se sluší uvést, že PlayStation 5 Pro zatím nebyl oficiálně oznámen a jde o spekulaci. Vydání této konzole je velice pravděpodobné, stane se tak letos na konci roku, popřípadě zkraje roku 2025.

Jednou z velkých inovací, které má PS5 Pro nabídnout, by mohla být funkce upscalingu, která uměle vyžene rozlišení a i snímkovou frekvenci. To by mohlo být něco, co by výrazně zlepšilo uživatelský zážitek z konzole. Předchozí zvěsti naznačovaly, že by mohlo jít o něco podobného, co dělá Nvidia se svou technologií DLSS.

Mohlo by vás zajímat

PlayStation 5 Pro cena

Cena konzole PlayStation 5 Pro je velmi ožehavým tématem. S obecným zdražováním, které potkalo již základní verzi PlayStation 5, se očekává, že cena bude mírně vyšší – aby byl zdůrazněn nárůst výkonu.

Pro pořádek: základní verzi konzole PlayStation 5 v revizi Slim bez diskové mechaniky pořídíte v Česku za 11 390 Kč. Verze s Blu-ray mechanikou je trochu dražší, ta vyjde na 13 590 Kč (v akci jde sehnat i za 12 tisíc korun). Ceny jsou pochopitelně včetně DPH.

Zdroj: Moore’s Law is Dead / YouTube

V podcastu na kanále Moore’s Law is Dead zazněla možná cena nové konzole kolem 580 eur. To by znamenalo, že v Česku by se herní konzole mohla prodávat s cenou kolem 14 500 až 15 000 Kč. Cenový nárůst oproti základní verzi zde je znatelný, ne však astronomický.

Zdroj: Moore’s Law is Dead / YouTube


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud