Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

České Radiokomunikace vstupují do světa cloudu

redakce 07.09.2011

Společnost České Radiokomunikace rozšiřuje spektrum svých služeb a vstupuje na trh ICT. Jako první telekomunikační společnost v ČR vybudovala vlastní dedikované virtuální datové centrum. Platforma pro služby Smart Cloud vznikla ve spolupráci s vedoucími společnostmi v oblasti cloud computingu, sdruženými ve VCE alianci, CISCO, EMC a VM Ware.

Služba Smart Cloud je určena každé firmě, jejímž cílem je zefektivnit IT infrastrukturu a hlavně snížit celkové výdaje na chod společnosti. Zákazník díky této službě získá okamžitý přístup k nejmodernější IT infrastruktuře bez investičních nákladů a komplexní řešení včetně souvisejících telekomunikačních služeb.

Pro poskytnutí nejvyššího možného výkonu a při zajištění maximální bezpečnosti České Radiokomunikace zvolily pro službu Smart Cloud platformu VBLOCK, což je konsistentní systém vyvinutý speciálně za účelem poskytování cloudových služeb. V rámci platformy Smart Cloud je možné poskytnout nejen virtuální servery přesně optimalizované na míru jednotlivým aplikacím, ale také fyzické oddělené servery pro aplikace bez limitace výkonu, plně integrovatelné do homogenního celku a několik variant velmi výkonných datových úložišť.

U služby Smart Cloud je garantována vysoká úroveň fyzické, technologické a provozní bezpečnosti. Propojení se službami Smart Cloud je realizováno výhradně přes vlastní rozsáhlou páteřní telekomunikační síť Českých Radiokomunikací a tím je zajištěna bezpečnost dat nejen co se týká jejich umístění, ale zároveň i v průběhu jejich přenosu. Velmi přísná bezpečnostní opatření zajišťují, že k uloženým datům má přístup pouze uživatel služby.

S ohledem na kombinaci zvolené platformy, použité telekomunikační sítě a nejmodernějších dostupných technologií jsou služby Smart Cloud poskytovány s garantovanou dostupností 99,99%.

Smart Cloud je zároveň šetrný k životnímu prostředí, což prokázaly výsledky testů, které České Radiokomunikace prováděly v průběhu zavedení služby do vlastní firmy. Výsledky testování služby v reálném prostředí prokázaly omezení množství vypuštěného CO2 do ovzduší ve výši 22 tun v průběhu tří let. České Radiokomunikace díky tomu pokračují ve své environmentální politice, která je nezbytnou součástí strategie udržování společnosti mezi organizacemi s moderním přístupem fungování.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud