Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Český student je mistrem světa v PowerPointu

redakce 12.08.2013

V pořadí již dvanáctý ročník šampionátu certifikace Microsoft Office Specialist (MOS), který se letos konal v americkém Washingtonu D. C., vyhrál student Smíchovské střední průmyslové školy.

Jiří Houžvička z České republiky se v kategorii Microsoft PowerPoint 2010 probojoval přes dalších 100 finalistů a obsadil první pozici.

Celkově se letos do soutěže zaregistrovalo 344 000 studentů z 90 zemí světa, kteří zaslali výsledky testů z certifikační zkoušky MOS. Česká republika byla na celosvětovém finále reprezentována poprvé, zato hned třemi studenty. Vedle Jiřího Houžvičky do mezinárodního finále postoupili i Aramis Tochjan (v kategorii Excel 2010) a Pavel Vondrák (Word 2010).

Měsíce poctivých příprav mi ve finále nakonec velmi pomohly a mně tak mohlo být ctí reprezentovat Českou republiku i v zahraničí,“ uvedl Jiří Houžvička, vítěz v kategorii PowerPoint 2010.

Soutěž MOS, kterou každoročně pořádá společnost Certiport, se mezi studenty středních škol těší stále většímu zájmu, neboť může být zajímavým benefitem při hledání budoucího zaměstnání. Na další ročník, který se bude konat v Disneylandu v americkém Anaheimu, se mohou studenti začít připravovat již nyní. Novou verzi aplikací Office si mohou pohodlně vyzkoušet prostřednictvím zkušební verze (www.office.com).

Rozhovory a fotografie ze soutěže naleznete na http://www.youtube.com/certiportcomms a http://www.flickr.com/photos/certiport.

Zdroj: TZ Microsoft.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud