Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Cesta k virtualizaci a zabezpečení cloudů

redakce 22.03.2011

Společnost Trend Micro představila dvě nové verze produktů, které dále rozšiřuje její strategii v oblasti vizualizace a zabezpečení cloudu.

Trend Micro mapuje potřeby podnikového zabezpečení ve třech fázích vývoje: cesta k zabezpečení virtualizace začíná konsolidací serverů, pokračuje rozšířenou virtualizací serverů a desktopů a otevírá cestu k veřejným cloudům. Cesta k zabezpečení podnikových cloudů začíná soukromými cloudy a přes hybridní cloudy směřuje až ke cloudům veřejným.

Virtualizace urychlila transformaci datových center v soukromé cloudy a stala se katalyzátorem cloud computingu. Dnes organizace zavádějí technologie soukromých cloudů a je pro ně čím dál jednodušší přesouvat aplikace z firemních serverů do veřejného cloudu. Podle Trend Micro stačí, aby poskytovatelé veřejných cloudů dokázali vyřešit problémy, kterých se podniky obávají nejvíc a které jsou hlavní překážkou plošného využití cloudů, totiž dostupnost a omezení přístupu, a firmy mnoho svých aplikací zcela přesunou do veřejných cloudů. Přesto si budou větší podniky pro některé své aplikace ještě delší dobu udržovat soukromé cloudy.

Vícevrstvá ochrana pro virtualizovaná prostředí a prostředí cloudů

Trend Micro nabízí zabezpečení „z cloudu“ pomocí infrastruktury Trend Micro Smart Protection Network a zabezpečení „pro cloud“ pomocí serverových a šifrovacích technologií. Nabízí vícevrstevnou ochranu dat, která se nacházejí v soukromých nebo veřejných cloudech, ale i ve virtualizovaném prostředí.

Trend Micro SecureCloud vylepšuje a rozšiřuje zabezpečení a ochranu dat, jak zákazník postupuje od virtualizace směrem k soukromým a veřejným cloudům.  Pomocí šifrování a správy klíčů řízené zásadami chrání SecureCloud data v cloudu a umožňuje flexibilní přechod mezi různými dodavateli cloudů, aniž by byl zákazník vázán na šifrovací systém některého z nich. 

SecureCloud zajišťuje kontrolu nad tím, kde a jak lze k datům přistupovat, prostřednictvím ověřování identity a reputace serverů požadujících přístup k zabezpečeným úložištím.  Brání informace před neoprávněným prozrazením nebo odcizením, pomáhá zajistit dodržování nároků šifrování a automaticky usnadňuje vydávání šifrovacích klíčů. Vylepšení, která přináší nejnovější verze produktu SecureCloud, umožňují podnikům větší kontrolu nad daty v cloudu. Nyní mohou zákazníci spravovat své šifrovací klíče pro prostředí Amazon EC2, Eucalyptus a VMware vCloud z hostované služby Trend Micro SecureCloud nebo ze serveru klíčů SecureCloud spuštěného ve vlastním fyzickém datovém centru.

Trend Micro Deep Security nabízí pokročilou ochranu virtualizovaných systémů. Aktuální verze produktu Deep Security představená v srpnu 2010 (viz tisková zpráva zde) přidala do sestavy specializovaných bezpečnostních technologií, tvořené moduly IDS/IPS, ochrany webových aplikací, firewallu, monitorování integrity a kontroly protokolů, také ochranu proti malwaru bez agenta. Deep Security je úzce integrovaný s produktem VMware vShield Endpoint, a umožňuje tak společnosti Trend Micro zajistit antimalware a prevenci narušení pro virtuální počítače bez nutnosti instalace vlastního či cizího agenta na jednotlivých virtuálních počítačích, takže spotřebuje méně prostředků systému VMware vSphere a umožňuje dosáhnout vyšší hustoty virtuálních počítačů. Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud