Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Cestovat prstem po mapě můžete teď prakticky v reálném čase

Michal Bareš 14.05.2024
Zdroj: Aplikace Mapy, Windows 11

Za pár dní to bude 17 let od spuštění populární služby Google Street View, kterou řada z nás po večerech používá k odpočinkovému průzkumu míst, na která se pravděpodobně nikdy osobně nepodíváme. Street View je super, ale má jednu zásadní nevýhodu. Neukazuje totiž aktuální stav a už vůbec ne třeba okamžité počasí.

Pokud se chcete na vlastní oči přesvědčit, jak je zrovna teď například v Sydney a máte nainstalovaný operační systém Windows 11, je to neskutečně snadné. Windows 11 totiž obsahují aplikaci Mapy, která chce samozřejmě časem konkurovant Mapám od Google, ale na rozdíl od nich již dnes dokáže zobrazit okamžité záběry z tisíců dopravních kamer na celém světě. Stačí ji spustit a můžete začít hledat, jak to momentálně vypadá například v Brennerském průsmyku.

Aplikace Mapy, Windows 11
Aplikace Mapy, Windows 11
Zdroj: Aplikace Mapy, Windows 11

A jak se na ty kamery podívat? Otevřete aplikaci Mapy přes nabídku „Start“, klikněte na volbu „Silniční“ nebo „Satelitní“ a aktivujte přepínač „Provoz” a předvolbu „Kamery“. Teď už stačí jen najít na mapě silnici nebo oblast, která vás zajímá a kliknout na ikonu kamery pro zobrazení posledního dostupného snímku. Jen pro zajímavost – obzvlášť mnoho dopravních kamer se nachází ve velkých městech Spojených států a Velké Británie.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud