Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Chytré nebo nervující? Windows 11 upozorňuje uživatele na špatná nastavení

Jiří Palyza 16.07.2021

Na první pohled by se mohlo zdát, že Windows 11 jsou jen optickou aktualizací. V systému je ale několik nových funkcí, které jsou docela zajímavé. Windows například poskytují více informací o možných vedlejších účincích nastavení. Pro některé uživatele to může být užitečné, jiné to pravděpodobně naštve.

Jedním z cílů systému Windows 11 je jistě modernější vzhled. Microsoft ale usilovně pracuje na tom, aby uživatelé nemluvili jen o efektních tapetách, vycentrované nabídce Start a zaoblených rozích oken. Existuje už také několik funkčních inovací. Microsoft se zaměřuje především na zlepšení produktivity. Tam pravděpodobně patří také upozornění uživatelům na optimalizace v různých nastaveních.

Návrhy pro nastavení Windows

windows11alert-1

Windows 11 upozorní uživatele v situaci, kdy provedené nastavení není optimální. | Zdroj: Windows 11

Microsoft chce, aby systém Windows 11 byl více užitečný v procesu různých nastavení. To nyní zahrnuje také upozornění na nastavení, která možná nebyla zvolena optimálně. Pokud například vypnete úsporný režim, zobrazí se upozornění, že bude spotřebováno více energie. K dispozici je také rychlý způsob, jak nastavení opět změnit. Totéž platí v případě, kdy už například nepovolíte vypnutí obrazovky po určité době nečinnosti.

Zkušení uživatelé mohou namítnout, že tyto rady jsou triviální. To může být pravda, ale existuje i spousta běžných uživatelů, kteří nemusí úplně přesně vědět, jaké důsledky určitá nastavení mohou mít. Kromě toho byla oznámení prozatím poměrně nenápadná. Lze je také snadno odkliknout, pokud na svém nastavení trváte a nechcete je měnit.

Upozornění na končící předplatné Office

windows11alert-2

Uživatelé Windows 11 v nastavení systému také uvidí, pokud se bude blížit termín ukončení předplatného sady Office. | Zdroj: Windows 11

Oznámení systému Windows 11 jsou rozšířena i na další produkty Microsoftu. Systém například informuje, kdy vyprší platnost propojeného předplatného služby Microsoft 365. Pokud tedy skončí doba používání sady kancelářských aplikací, zobrazí se v nastavení oznámení. Samozřejmě je také možnost předplatné prodloužit, a to přímo prostřednictvím odkazu.

Tak snad víc užitečné, než otravující

V některých případech není myšlenka podat uživatelům pomocnou ruku a upozornit je na důsledky nastavení, včetně možnosti rychle je znovu upravit, úplně špatná. Vzhledem k tomu, jak jsou v současné době implementovány nápovědy systému Windows 11, celá věc ani příliš neruší. Jednotlivé návrhy lze jednoduše odkliknout. Zatím se ale nepodařilo najít tlačítko, kterým by šlo všechna oznámení potlačit.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud