Hlavní řečníci konference se vzácně shodli na hlavních výzvách, kterým současné sítě čelí. Jde především o nebývalý nárůst různých typů používaných zařízení a především dat, která tato zařízení produkují nebo si navzájem vyměňují.
Podle společnosti Cisco bude dalším trendem především stírání rozdílů mezi pevnými a bezdrátovými sítěmi. Se všemi typy zařízení pak bude v síti nakládáno velmi podobně – bez ohledu na to, jakým způsobem budou připojena. Stále větší důraz bude kladen na řízení celého životního cyklu zařízení, která zaměstnanci používají – zejména pak na správu jejich vlastních přístrojů, se kterými se připojují do sítě svého zaměstnavatele (tzv. BYOD – Bring Your Own Device). U těchto zařízení je přitom třeba řešit nejen zabezpečení přístupu k podnikovým systémům, ale rovněž je nutné disponovat nástroji, které zablokují ztracenému či odcizenému zařízení přístup k síti a třeba i smažou jeho obsah.
V rámci praktických ukázek technologií nás zaujala především lokalizace zařízení pomocí Wi-Fi. Díky tomuto řešení mohou například obchodníci analyzovat pohyb svých zákazníků v nákupním centru a na základě toho optimalizovat rozmístění zboží a plánovat aktivity na podporu prodeje. Zákazníci přitom ani nemusejí být připojeni k Wi-Fi síti obchodníka, pro anonymní lokalizaci s přesností na metry stačí pouze zapnutý Wi-Fi přijímač ve smartphonu. Připojení zákazníci si pak mohou například stáhnout navigační aplikaci, která je dovede přímo k obchodníkovi.
Cisco rovněž prezentovalo technologie získané akvizicí společnosti Meraki, které slouží ke správě a řízení sítí prostřednictvím cloudu. Vedle sledování všech síťových zařízení z jednoho místa (včetně například i přesné diagnostiky, sledování spotřeby energie a možnosti vzdáleného ovládání) je zajímavá i možnost konfigurace zařízení připojených do cloudu.