Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

CompactFlash karty ještě existují - zrychlují a zvětšují se

redakce 29.03.2013

Společnost Apacer představila trojici nových rychlých paměťových karet CF (CompactFlash), z nichž dvě dosahují kapacity 64 GB a jedna 128 GB. Rychlost čtení je u nich až 115 MB/s.

 

Využití těchto produktů bývá nejčastěji spjato se zařízeními používanými v lékařství, automobilovém průmyslu nebo armádě, a to především díky dobrému poměru cena/výkon a celkové spolehlivosti paměťových čipů. Nově představená generace CF6 výrazně zvyšuje přenosovou rychlost dat až na hodnotu 115/80 MB/s, čímž se paměťové CF karty Apacer dostávají téměř na úroveň rozhraní SATA.

 

Nová série dále rozšiřuje kapacitu až na 128 GB, což z CF karet činí vhodnou volbu především pro průmyslové počítače. 128GB varianta využívá levnější čipy MLC (Multi-Level Cell), zatímco obě 64GB varianty staví na SLC (Single-Level Cell) čipech. Všechny karty využívají standardní 50pinový konektor.

Co se týče datových přenosů, podporují PIO-6, Multi-Word DMA-4 a Ultra DMA-6, přičemž všechny režimy odpovídají specifikaci CFA 6.0. Díky kompatibilitě s PCMCIA-ATA a podpoře napájecího napětí 5 V a 3,3 V nabízí šestá generace CF karet flexibilitu využití pro rozšíření kapacity různých zařízení.

V případě 64GB Premium řady těchto průmyslových CF karet nabízí Apacer nástroj pro ochranu proti zápisu. Při zapnuté ochraně mohou uživatelé data pouze číst.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud